/nginx/o/2025/04/18/16786516t1hb0b5.jpg)
Piektdien, 18. aprīlī, sasniegta augstākā temperatūra, kāda Latvijā aprīlī jebkad fiksēta, sociālajos tīklos vēsta meteorologi Toms Bricis un Mārtiņš Bergšteins.
Skrīveros gaisa temperatūra pārsniedza +28 grādus. Arī Madonā, Mērsragā, Rīgā un Skultē gaiss piektdien sakarsa vairāk par +27,9 grādiem.
Iepriekšējais rekords uzstādīts 2000. gada 24. aprīlī, kad Rīgā bija +27,9 grādi.
Šodien sasniegta augstākā temperatūra, kāda Latvijā aprīlī jebkad fiksēta. Līdz plkst. 15 Limbažu novada Skultē bija 28,1°C, Rīgā un Skrīveros precīzi 28 °C. Iepriekšējais rekords uzstādīts 2000. gada 24.aprīlī, kad Rīgā bija 27,9 °C.
— Toms Bricis (@boms_tricis) April 18, 2025
Kartē maksimālā temperatūra līdz plkst. 15. pic.twitter.com/ch39WOqWUQ
Bergšteins norāda, ka piektdien esam aizvadījuši karstu, saulainu, vasarīgu un rekordu birumiem sevišķi bagātu dienu. Pilnīgi visās Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu stacijās pārspēti vietējas nozīmes 18. aprīļa diennakts un arī teju visi, izņemot Liepāju, aprīļa otrās dekādes, kā arī 16 vietējas nozīmes mēneša maksimālās gaisa temperatūras rekordi.
Viņš prognozē, ka arī sestdien, 19. aprīlī, lielākajā Latvijas daļā saglabāsies karstums līdz +23...+27 grādus. Tiks pārspēti daudzi rekordi, bet jau parādīsies lietus un negaisa mākoņi ar kuriem Latvijas teritorijā sāks ieplūst vēsāks gaiss.
🥵☀️ Šodien esam aizvadījuši karstu, saulainu, vasarīgu un rekordu birumiem sevišķi bagātu dienu.
— Martins Bergšteins (@MeteoLatvia) April 18, 2025
🏆 Pirmkārt, pārspēts visas Latvijas aprīļa absolūtais siltuma rekords - Skrīveros gaiss sakarsa pat līdz +28,4°C - līdz šim tik augsta gaisa temperatūŗa Latvijā, aprīlī vēl nekad… pic.twitter.com/aE0HO5eP36