Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Medijs: ASV vēlas pārņemt gāzesvadu, caur kuru tika īstenots Krievijas gāzes tranzīts uz Eiropu

Raksta foto
Foto: dpa/scanpix

Jaunajā līgumā par piekļuvi Ukrainas derīgajiem izrakteņiem ASV pieprasījušas Kijivai Vašingtonas kontrolē nodot Krievijas uzņēmuma "Gazprom" gāzes cauruļvadu, kas iepriekš Krieviju caur Ukrainu savienoja ar Eiropu, 12. aprīlī vēsta ziņu aģentūra "Reuters", atsaucoties uz avotiem. 

Atjaunotajā dokumentā izvirzīta prasība gāzesvadu nodot ASV Starptautiskās attīstības finanšu korporācijas rokās. Netika minēts, par kuru gāzesvadu ir runa. 

Aģetūras sarunbiedrs norāda, ka Vašingtonas-Kijivas sarunas par derīgajiem izrakteņiem noritējušas "ļoti antagonistiskā" atmosfērā, ko veicinājušas ASV prasības.

Sarunas starp ASV un Ukrainas pārstāvjiem sākās 11. aprīlī un turpinās vēl tagad.

Ukrainas varasiestādes no 2025. gada 1. janvāra Krievijas pilna mēroga iebrukuma d''el apturējušas Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropu. Kijiva atteicās vest sarunas par jaunu vienošanos.

Derīgo izrakteņu līgumprojekts, ko ASV martā nodeva Ukrainai, paredz, ka Vašingtonai būs priviliģēta piekļuve Ukrainas derīgo izrakteņu atradnēm. ASV arī pieprasa, lai Kijiva kopīgā ievieto fondā visus ieņēmumus no dabas resursu izmantošanas, ko saņem Ukrainas valsts un privātie uzņēmumi.

Komentāri
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu