/nginx/o/2025/04/05/16757008t1hcba7.jpg)
Lībijas varas iestādes ir likušas 10 starptautiskām humānās palīdzības organizācijām apturēt darbību un slēgt birojus šajā valstī, vainojot šīs organizācijas, ka tās ar palīdzības sniegšanu afrikāņu migrantiem pārkāpušas vietējos likumus.
Iekšējās drošības aģentūra paziņoja, ka šīs organizācijas pārkāpj likumus, sniedzot dažāda veida atbalstu, kas palīdzētu izmitināt afrikāņu migrantus šajā valstī.
"Mēs apstiprinām, ka projekts izmitināt valstī nelegālos imigrantus ar Āfrikas valstu pilsonību ir naidīgs pasākums, kas vērsts pret Lībijas demogrāfisko sastāvu," teikts aģentūras paziņojumā.
Lībija ir viens no galvenajiem tranzīta punktiem migrantiem, kuri meklē labāku dzīvi Eiropā, šķērsojot Vidusjūru. Saskaņā ar Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) aplēsēm Lībijā 2024.gadā dzīvoja apmēram 787 000 migrantu un bēgļu no dažādām valstīm.
Iekšējās drošības aģentūras sastādītajā organizāciju sarakstā, kurām jāaptur darbība Lībijā, ir "Ārsti bez robežām" ("Médecins sans frontières"), Norvēģijas Bēgļu padome, Dānijas Bēgļu padome, "Cilvēku Zeme" ("Terre des Hommes"), "Care", "Acted", "Inter SOS" un Itālijas organizācija "Cesvi".
Daudzas no šīm organizācijām sniedza palīdzību 2023.gada postošo plūdu laikā, kuros gāja bojā tūkstošiem cilvēku.
Iekšējās drošības aģentūra paziņoja, ka šīs organizācijas tiek turētas aizdomās par naudas atmazgāšanu, jo tās izvairījušās atklāt, kā tiek veikti finanšu pārskaitījumi to projektiem un kā tās var apmainīt ārvalstu valūtu pret vietējo valūtu.
Aģentūras preses sekretārs Salems Gaits preses konferencē sacīja, ka šīs organizācijas nelikumīgi sniegušas atbalstu, tai skaitā naudas čekus, apģērbu, pārtiku, mājokļus un medicīnisko palīdzību, kas palīdzējis apmesties Lībijā migrantiem, kuri sākotnēji plānoja doties uz Eiropu.
"Tā rezultātā viņiem vairs nav vajadzības riskēt ar jūras šķērsošanu un migrēšanu uz Eiropu, un Lībija no tranzīta valsts tiek pārvērsta par galamērķa valsti," sacīja Gaits.