:format(webp)/nginx/o/2025/04/01/16750009t1hb750.jpg)
Maz ticams, ka Krievija piekritīs pilnīgam beznosacījumu pamieram Ukrainā līdz 20. aprīlim. Turklāt izskatās, ka rietumvalstu politiķi pieļauj, ka šajā termiņā Krievija var iekļauties brīvprātīgi, vērtē Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.
Analītiķi atsaucās uz ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojumu, kurā viņš pieminēja vārdā nenosauktu "psiholoģisku termiņu", līdz kura beigām Krievijai jāparaksta vienošanās par pilnīgu uguns pārtraukšanu.
Vienlaikus Somijas prezidents Aleksandrs Stubs pirmdien teica, ka vizītē pie Trampa 29. martā piedāvājis 20. aprīli kā datumu, līdz kuram jāpārtrauc uguns Ukrainā.
Analītiķi gan netic, ka Krievija līdz 20. aprīlim piekritīs pilnībā pārtraukt uguni. Turklāt Maskava jau ir pieprasījusi rietumvalstu ieviesto sankciju atcelšanu kā priekšnosacījumu vismaz īslaicīgai uguns pārtraukšanai Melnajā jūrā.
11. martā Ukraina un ASV ierosināja ieviest 30 dienu pamieru. Kopš tās dienas tiek diskutēts, kā to realizēt – apsvērta iespēja aizliegt triecienus enerģijas infrastruktūrai un pārtraukt uguni Melnajā jūrā.
"Maz ticams, ka Savienotās Valstis, Ukraina un Krievija tuvāko trīs nedēļu laikā spēs vienoties par pilnīgiem pamiera nosacījumiem," secina eksperti.
Tāpat ISW analītiķi uzsver, ka Krievija izmanto ar karu nesaistītus ekonomiskus stimulus, piemēram, ASV-Krievijas sadarbību derīgo izrakteņu ieguvē, lai Vašingtonas nostāju Ukrainas jautājumā pavērstu sev izdevīgākā virzienā.