Savukārt laikraksts "The Guardian" norāda, ka "Krievija, kur prezidenta vēlēšanas tiek stingri pārvaldītas un netiek uzskatītas par brīvām vai godīgām, ir uzsvērusi demokrātijas pārrāvumu Ukrainā kā sarunu punktu sev par labu, sākoties sākotnējām miera sarunām ar ASV starpniecību".
Kremlis grib uzvaru, nevis mieru
Lai gan Putins un viņu pavadošais ideoloģiskais koris skandē, ka vairāk par visu vēloties mieru, tam noticēt neļauj dziesmas pavadījums: bet ne uz mūsu rēķina. Proti, Maskava nevēlas tādu mieru, kura rezultātā Ukraina turpina pastāvēt kā demokrātiska no Krievijas neatkarīga valsts. Ja Ukraina nav Krievijas vasaļvalsts, tad tāds miers Maskavai nav vajadzīgs.
"Putins atbalsta vienošanos, kas uzliktu Kijivai visa veida ierobežojumus un dotu Maskavai pastāvīgu balsi Ukrainas politikā. Taču viņš, iespējams, samierinātos arī ar tādu vienošanos, kas ierobežo Rietumu atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Ar šādu pavērsienu saskaņā ar Kremļa aprēķiniem pietiktu, lai Maskava galu galā sakautu Kijivu. Putins priecātos pat tad, ja ukraiņi un viņu Eiropas sabiedrotie šo darījumu noraidītu. Tad Trampam būtu iemesls uz visiem laikiem pārtraukt ASV atbalstu Kijivai," raksta žurnāls "Foreign Affairs".
Kā arī norādīts rakstā, Kremlis uzskata, ka spēj veicināt Trampa vēlmi pēc uguns pārtraukšanas, lai panāktu prokrievisku vienošanos, kas nozīmē vienošanos, kas izbeidz Ukrainas drošības un militārās partnerattiecības ar Rietumiem.
"Kremļa sapņu scenārijā šī vienošanās nodrošinātu, ka NATO valstis apņemas pārtraukt ieroču un izlūkošanas piegādi Kijivai. Kremlis saprot, ka Rietumu partnerība ir tā, kas palīdzēja Ukrainai uzlabot aizsardzības spējas un turpina ļaut tai atvairīt Krievijas kara mašīnu. Šī partnerība, iespējams, ir galvenais drauds Putina ekspansijas ambīcijām. Rezultātā Putins, iespējams, piekristu pamieram, ja Tramps savukārt piekristu šim nosacījumam," uzskata žurnāls.