/nginx/o/2025/03/25/16736752t1h1251.jpg)
Žurnāla "The Atlantic" galvenais redaktors Džefrijs Goldbergs noraidījis ASV aizsardzības ministra Pīta Hegseta apgalvojumu, ka tērzēšanas grupā, kurā nejauši tika iekļauts Goldbergs, neviens neapsprieda kara plānus.
Žurnāla "The Atlantic" galvenais redaktors Džefrijs Goldbergs noraidījis ASV aizsardzības ministra Pīta Hegseta apgalvojumu, ka tērzēšanas grupā, kurā nejauši tika iekļauts Goldbergs, neviens neapsprieda kara plānus.
Goldbergs pirmdien paziņoja, ka 15.martā netīši tika iekļauts tērzēšanas vietnē "Signal" izveidotajā grupā, kurā Hegsets, viceprezidents Džeimss Deivids Venss un citas ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas amatpersonas slepeni apsprieda plānotos triecienus Jemenas hutiešu nemierniekiem.
Žurnālists pavēstīja, ka Hegsets šajā grupā bija nosūtījis informāciju par šo triecienu mērķiem, ieročiem, kurus ASV izmantos, un mērķu secību. Triecieni tika īstenoti nedaudz vēlāk 15.martā.
Reaģējot uz Goldberga paziņojumiem, Hegsets nodēvēja viņu par izteikti diskreditētu žurnālistu un apgalvoja, ka neviens nesūtīja ziņas ar kara plāniem.
Jautāts par ministra izteikumiem, Goldbergs pirmdienas vakarā raidorganizācijas CNN raidījumā "The Source" uzsvēra, ka tie ir meli. "Viņš sūtīja kara plānus. Viņš rakstīja par uzbrukuma plāniem," paziņoja žurnālists.
Goldbergs norādīja, ka, ka ziņās tērzēšanas grupā tika detalizēti norādīts konkrēts uzbrukuma laiks, konkrēti cilvēku mērķi, ieroču sistēmas un pat laikapstākļu prognozes. "Es pie sevis nodomāju, ka viņiem paveicās, ka viņi to nejauši nenosūtīja hutiešiem vai kādam ārvalstu diplomātam," piebilda Goldbergs.
"Viņš var teikt, ka tas nebija kara plāns, bet tā bija minūti pa minūtei apkopota informācija par to, kas notiks. Tas ir viņu plāns, un viņš (..) dalījās ar to ar civilpersonām," citā intervijā pirmdienas vakarā norādīja Goldbergs.
Viņaprāt, Hegsets "izskatās pēc cilvēka, kurš nav nopietns un cenšas novērst uzmanību no fakta, ka viņš piedalījās sarunā neslepenā komerciālā ziņojumapmaiņas lietotnē, kurā viņam, iespējams, nevajadzēja piedalīties."
Gan Goldbergs, gan CNN raidījuma "The Source" vadītāja Keitlina Kolinsa norādīja, ka neviens no viņu avotiem Baltajā namā un nacionālās drošības aprindās nav mēģinājis noraidīt tērzēšanas grupā notikušo sarunu kā nepatiesu.
ASV Nacionālās drošības padomes preses pārstāvis Braiens Hjūzs apstiprināja, ka saruna tērzēšanas grupā šķiet patiesa, piebilstot, ka viņi pārbauda, kā šādai grupai netīšām tika pievienots svešs numurs. Taču viņš pauda viedokli, ka šāda apspriešanās "liecina par dziļu un pārdomātu politikas koordināciju starp augstākajām amatpersonām". Hjūzs piebilda, ka operācijas panākumi pierāda, ka karavīriem vai valsts drošībai nebija nekādu draudu.
Tramps pirmdien žurnālistiem paziņoja, ka neko nezina par šo lietu. Goldbergs CNN norādīja, ka tas viņam šķita ievērības cienīgi, ņemot vērā, ka viņš vairākas stundas pirms Trampa preses konferences sazinājās ar Baltā nama amatpersonām un lūdza komentārus.