Tramps paziņojot par tūkstošiem ukraiņu aplenkšanu, faktiski atkārto Putina teikto.
Divas nedēļas vēlāk pēc strīda Baltajā namā, kad Tramps un ASV viceprezidents Džeimss Deivids Venss sāka kritizēt Zelenski par nepietiekamu pateicību par ASV palīdzību, Kijivas un Vašingtonas attiecības kļuva ļoti saasinātas. Tomēr neraugoties uz to, šīs nedēļas sākumā abas puses vienojās par potenciālu 30 dienu uguns pārtraukšanu.
Maskava gan paziņojusi, ka tā piekritīs uguns pārtraukšanai, ja tiks izpildītas tās prasības. Tramps uzsvēris, ka pārrunas ar Putinu “noris veiksmīgi un karš drīz beigšoties”.
Tomēr Tramps, kā izskatās, savus paziņojumus veido, balstoties uz neprecīzu informāciju par to, ka Krievija tur kā ķīlniekus tūkstošiem Ukrainas karavīru Kurskas apgabalā.
“Es uzstājīgi lūdzu prezidentu Putinu glābt viņu dzīvības,” rakstīja Tramps.
Tomēr “Forbes” uzsver, ka Kurskas apgabalā vairs nav vairāku tūkstošu liels Ukrainas karaspēks, jo tas šo vietu ir sācis pamest vairākas dienas pirms Putina paziņojuma.
Iepriekš vēstīts, ka ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka ceturtdien viņam bijušas ļoti labas un produktīvas sarunas ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu.
Baltais nams pavēstīja, ka Tramps savā ierakstā atsaucies uz ceturtdienas vakarā Maskavā notikušajām Putina sarunām ar Trampa īpašo sūtni Stīvu Vitkofu.
Tikmēr Ukrainas armija piektdien noraidīja Trampa publicētos apgalvojumus, ka tūkstošiem ukraiņu karavīru ir Krievijas karaspēka ielenkumā.