Tāpēc ministrijā notiek darbs pie šī pakalpojuma pārskatīšanas un faktiski jaunu noteikumu izveides. Pārskatīšanas procesā tiek veikta visu pakalpojumu nodrošināšanā iesaistīto pakalpojumu sniedzēju darbības izpēte, analīze un pakalpojuma pilnveides iespēju izstrāde. Plānots, ka diskusijas ar iesaistītajām pusēm par sagatavotajiem priekšlikumiem pakalpojuma pilnveidei varētu notikt šī gada otrajā pusē, tai skaitā ietverot arī atkarību problēmu specifiku.
Apzinoties, ka šādas sistēmas pilnveidei būs nepieciešami papildu resursi, LM ir pieteikusi projektu Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu jaunā perioda investīcijām 2021.-2028.gadam.
Papildus tam ministrija ar vienošanos un atbilstošu resursu piesaisti ir radusi iespēju šogad stiprināt LBF. Fondā no šī gada sākuma strādā eksperts, kurš nodrošina regulāru pakalpojumu pilnveides procesu, tai skaitā nepieciešamās izmaiņas sinhronizējot starp pakalpojuma sniedzējiem. Tādējādi arī atkarību jautājumi kā viena no mērķa grupas vajadzību nodrošināšanai būs turpmākā pakalpojuma attīstības procesā skatāms jautājums, norāda LM.
Līdztekus plānots nodrošināt pilotprojektu, kas nepilngadīgiem, kuri, lietojot apreibinošas vielas, nopietni apdraud savu veselību un tādēļ tiek šķirti no ģimenes, ārpusģimenes aprūpē saņem nepieciešamo palīdzību.
Pilotprojektā laikā tiks izveidots multidisciplinārā atbalsta pakalpojums, tai skaitā apraksts, vadlīnijas, mācību programma un plānota arī multidisciplinārā atbalsta pakalpojuma aprobācija. Darbības rezultātā plānots izstrādāt divu līmeņu multidisciplinārā atbalsta pakalpojumu.
Pirmajā līmenī bērniem ar uzvedības vai atkarību problēmām un to ģimenēm tiktu nodrošināts koordinēts dažādu jomu - labklājības, veselības, izglītības, tieslietu, iekšlietu un citu - pakalpojumu kopums pēc iespējas tuvāk bērnu dzīvesvietai.