:format(webp)/nginx/o/2024/07/13/16219817t1h4a94.jpg)
Savienotās Valstis grauj iedibināto pasaules kārtību, atkāpjoties no savas nostājas attiecībā uz Krievijas sākto karu Ukrainā, uzskata Ukrainas vēstnieks Lielbritānijā ģenerālis Valērijs Zalužnijs.
Savienotās Valstis grauj iedibināto pasaules kārtību, atkāpjoties no savas nostājas attiecībā uz Krievijas sākto karu Ukrainā, uzskata Ukrainas vēstnieks Lielbritānijā ģenerālis Valērijs Zalužnijs.
Zaļužnijs, kurš līdz 2024.gadam trīs gadus bija Ukrainas armijas virspavēlnieks, šodien pauda viedokli, ka ASV cenšas paiet pretī Krievijai, lai satiktu to pusceļā, un brīdināja, ka Maskavas nākamais mērķis varētu būt Eiropa.
Trampa tuvināšanās Maskavai un pēdējo dienu notikumi ir satriekuši sabiedrotos, un Ukrainā un Eiropā pieaug bažas, ka ASV prezidents cenšas piespiest Kijivu pieņemt miera līgumu, kas būtu pa prātam Maskavai.
"Mēs redzam, ka ne tikai ļaunuma ass un Krievija cenšas mainīt pasaules kārtību, bet galu galā šo kārtību sagrauj ASV," konferencē domnīcā "Chatham House" paziņoja Zalužnijs.
Sarunas starp ASV un Krieviju parādīja, ka Baltais nams "sper soļus Kremļa virzienā, cenšoties tikties pusceļā", uzskata vēstnieks. Viņš piebilda, ka izlūkdatu apmaiņas pārtraukšana un iepriekšējais ASV lēmums iebilst pret ANO rezolūciju, kurā nosodīta Krievijas agresija Ukrainā, ir milzīga problēma visai pasaulei.