Bijušais Latvijas specdienesta vadītājs Jānis Kažociņš saka: "Šobrīd nedrīkst baidīties, ir jādomā, kā nodrošināt Ukrainas un pašu drošību."
Eiropas valstu līderi sanāksmē Parīzē šonedēļ vienojās palielināt izdevumus aizsardzībai. Ukrainai jādod vairāk naudas un ieroču.
Egils Zviedris, SAB direktors:
"Nevaram pieļaut, ka agresors ar spēku paņem kaut ko. Tikai tāpēc, ka viņš ir lielāks un spēcīgāks. Mēs neprognozējām, ka šīs sarunas varētu būt vieglas."
NP: Jautājums ir par Latvijas drošību, Kas ir tas sliktākais scenārijs Latvijai, ar ko šīs (ASV -Krievijas) sarunas var beigties?
"Tas nedrīkst būt pamiers. Tas faktiski iesaldē esošo situāciju.
Un kaut kādā ziņā atraisa Krievijai brīvas rokas, ko tā var izmantot, pārdislocējot karaspēku. Tiem ir jābūt nosacījumiem, ko arī Krievija uzņemas saistībā ar drošības garantijām."
Latvija lēmusi strauji palielināt izdevumus aizsardzībai. Klāt pusotram miljardam, ko tērējam patlaban, nākamgad budžetā būs jāatrod vēl vairāk nekā 240 miljoni, lai kopumā izdevumi sasniegtu 4% tus no iekšzemes kopprodukta, bet tālākajos gados jāvirzās uz 5% no IKP. Tas papildu prasīs vēl pusmiljardu. Visi saprot, ka nevar aizsardzību plānot tikai uz deficīta rēķina, taču solītā valsts pārvaldes efektivizācija nav sākta.
Valsts prezidenta rīcībā nav informācijas, ka ASV varētu iziet no spēcīgākās militārās alianses pasaulē vai drīzumā samazināt savu kontingentu Latvijā.
Latvijas oficiālā pozīcija ir, ka Putins nevienai no NATO valstīm pašlaik neuzbruks. Tomēr Dānijas militārā izlūkdienesta īsi pirms Minhenes drošības konferences atslepenotais pārskats rāda, ka karam Ukrainā tiekot iesaldētam, Krievija var apdraudēt NATO.