Tiek prognozēts, ka Eiropā dažas dienas pēc izvirduma debesis iekrāsotos sarkanīgā tonī, jo saules stari tiktu izkliedēti.
Otrkārt, globālā vidējā temperatūra varētu pazemināties par 10 grādiem, izraisot ilgstošu aukstuma periodu. Un, treškārt, aukstāks klimats varētu tikt novērots sešus līdz desmit gadus.
Lai gan Jeloustonas izvirdums izraisītu globālu katastrofu, labā ziņa ir tā, ka šāda notikuma iespēja tuvākajā nākotnē ir ļoti zema, ziņo ārvalstu mediji.
2019. gadā ziņots, ka aptuveni ik pēc 100 000 gadiem kaut kur pasaulē notiek supervulkāna izvirdums, kura sekas var būt letālas.
Saskaņā ar ANO aplēsēm, par kurām ziņoja "The Guardian", izvirdums varētu mums atstāt tik daudz pārtikas rezervju, lai izdzīvotu 74 dienas.
Jo karstāks kļūst vulkānā, jo vairāk gāzu tas rada. Magma turpina kust, slānis virs magmas kameras sāk celties - un, kad karstums pārsniedz noteiktu slieksni, ir neizbēgams sprādziens. Tātad loģisks risinājums būtu supervulkāna atdzesēšana.
Lai atvēsinātu vulkānu, vajag ļoti daudz ūdens, kas teorētiski būtu jāsalej vulkānā, taču tas ir praktiski neiespējami.
"Liela akvedukta uzcelšana kalnā būtu dārgs un sarežģīts process, un cilvēki nevēlas, lai viņu ūdens tiktu iztērēts šādā veidā," raidsabiedrībai BBC sacīja Braiens Vilkokss no NASA reaktīvo dzinēju laboratorijas.
Bet NASA ir alternatīvs risinājums: urbt 10 kilometrus dziļi supervulkānā un ar augstu spiedienu sūknēt ūdeni. Tas katru dienu lēnām pazeminās temperatūru.
NASA brīdina, ka "Jeloustonas supervulkāns eksplodē aptuveni ik pēc 600 000 gadiem, un ir pagājuši aptuveni 600 000 gadu kopš tā pēdējās eksplozijas. Tāpēc derētu pievērst tam uzmanību."