Ministrijas eksperti arī norāda, ka 2030.gadā elektrības cena varētu būt zemāka nekā 2035.gadā, lai gan elektrības patēriņš 2030.gadā būtu mazāks un vēja parki vēl nebūtu nodoti ekspluatācijā. Tas tiek skaidrots ar to, ka dārgo vēja parku dēļ atjaunīgās enerģijas nodeva būtu jāpalielina no 0,87 centiem līdz 1,56 centiem par kilovatstundu.
Klimata ministrijas aplēses balstītas arī pieņēmumā, ka līdzās subsidētajiem elektrības ražošanas projektiem, paši uzņēmēji attīstīs papildu ražošanas jaudas. Tāpat tiek gaidīts, ka attīstot elektroenerģijas ražošanu, attīstīsies arī rūpniecība, tādējādi veicinot pieprasījumu pēc elektroenerģijas un jaunu ražošanas jaudu būvniecības.
Komentējot ERR rīcībā nonākušo informatīvo ziņojumu, klimata ministre Alenedre sākotnēji paziņoja, ka dati ziņojumā par vēja parku subsidēšanu nav pareizi, taču vienlaikus ministrija atsakās publiskot pareizos datus, jo tie esot konfidenciāli.
Lai gan ministre atteicās nosaukt pareizos datus, viņa atkārtoti minēja, ka 2035.gadā elektrības cena nepārsniegs 5,5 centus par kilovatstundu, ja tiks rīkotas elektrības izsoles, un elektrības cena saruks līdz 4,9 centiem, ja būs uzbūvēts "EstLink 3". "Ja mēs to nedarīsim, cena saglabāsies ap astoņiem centiem par kilovatstundu," paziņoja Alendere.
Vēlāk viņa paziņoja par valdības lēmumu atteikties no ieguldījumiem atkrastes vēja parkos, taču joprojām uzsvēra, ka ministrijas analīze netiks publiskota.
Negaidītais valdības lēmums nozīmē, ka līdz aprīlim valsts zaudēs Eiropas Komisijas atļauju valsts atbalstam atkrastes vēja jaudām Igaunijā, taču Alendere uzsvēra, ka ministrija joprojām meklēs iespējas būvēt atkrastes vēja parkus, un pēc jaunas valsts atbalsta atļaujas saņemšanas nākamgad varētu izsludināt konkursu par vēja parku būvniecību, lai tie varētu sākt darboties līdz 2033.gada nogalei.
Aprīlī valdība plāno izsludināt izsoli sauszemes vēja parka būvniecības atbalstam, lai tirgū nonāktu papildu līdz divām teravatstundām elektrības. Finansējums šīm projektam ir 240 miljoni eiro.
Igaunija arī turpina ceļu uz kodolenerģijas jaudu izveidi, kā arī līdz aprīlim Klimata ministrija sagatavos analīzi par to, vai valstij vajadzētu ieguldīt Paldisku hidroakumulācijas elektrostacijā vai lielākā akumulatoru parkā.