"Tas ir tas fundamentālais, ko amerikāņi mēģina pateikt," uzsvēra eksperts.
Viņš skaidroja, ka augošais Ķīnas drauds ir tas, kurā Eiropa bijusi iesaistīta relatīvi minimāli. "Tāpēc, ja ASV ir jāpārkoncentrējas vairāk uz Austrumāzijas reģionu, tad Eiropai ir jābūt spējīgai tikt galā ar vienu pašu, piedodiet, relatīvos salīdzinājumos, nelielo Krieviju," pauda eksperts.
Viņš norādīja, ka Minhenes drošības konferencē lielā mērā viedokļi bija tendenciozi vēsti uz to, ka Eiropai šim ir jābūt pamošanās zvanam. Bukovskis pauda, ka Amerika gadu desmitiem Eiropai ir sūtījusi modinātājzvanus attiecībā uz drošību, bet modinātājs visu laiku atlikts.
Vaicāts, ko varētu sagaidīt no pirmdien gaidāmās ietekmīgāko Eiropas valstu līderu sanāksmes, Bukovskis uzsvēra, ka šis ir brīdis, kad Eiropas līderiem vajadzētu parādīt kopīgu balsi, kopīgu skatījumu un risinājumus.
LETA jau vēstīja, ka nedēļas nogalē jau 61.gadu norisinājās Minhenes drošības konference, šogad pulcējot vairāk nekā 450 augsta līmeņa lēmumu pieņēmējus no visas pasaules.
Kā uzsvērusi Latvijas ārlietu ministre Baiba Braže (JV), konferences laikā notikušās diskusijas uzrādīja nepieciešamību pēc skaidra eiropiešu pašu plāna un spēcīgākas līderības Eiropas drošības jautājumos.
Tāpat vēstīts, ka Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien uzņems ietekmīgāko Eiropas valstu līderus, lai apspriestu kontinenta drošības situāciju.
Neformālajā sanāksmē piedalīsies Vācijas, Lielbritānijas, Itālijas, Polijas, Spānijas, Nīderlandes un Dānijas valdību vadītāji.
Sarunās piedalīsies arī Eiropadomes priekšsēdētājs Antonio Kosta, Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena un NATO ģenerālsekretārs Marks Rite.
Tikmēr Latvijas Ārlietu ministrija informējusi aģentūru LETA, ka Makrona organizētajā sanāksmē Dānija pārstāvēs NB8 valstis. NB8 formātā ietilpst Latvija, Dānija, Igaunija, Islande, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija.