Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Pirms jebkādas vienošanās ar Putinu ir jānostiprina spēka pozīcijas, uzsver Igaunijas ārlietu ministrs

Raksta foto
Foto: SIPA/Scanpix

Pirms jebkādas vienošanās ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu ir jānostiprina spēka pozīcijas. Tā uzskata Igaunijas ārlietu ministrs Marguss Cahkna, komentējot ASV prezidenta Donalda Trampa telefonsarunu ar Putinu.

"Īsi sakot, Igaunijas nostāja paliek nemainīga - pirms sākt sarunas, vispirms ir jāpanāk spēka pozīcija. Putins neies pie sarunu galda tikai tāpēc, ka viņam to lūgs. Lai nodrošinātu ilgstošu mieru Eiropā, ir jāatzīst, ka Putins nav mainījis savus sākotnējos mērķus -- pakļaut Ukrainu un pārstrukturēt Eiropas drošības arhitektūru," teica Cahkna.

"Tāpat kā Putins negrasās pārtraukt militārās darbības pat iespējamo sarunu laikā, arī mums ir jāsaglabā Rietumu vienotība un jāpalielina atbalsts, lai nostiprinātu mūsu pozīcijas. Tas nozīmē maksimāli palielināt militāro palīdzību Ukrainai un izdarīt politisku un ekonomisku spiedienu uz Krieviju. Mūsu rīcībai ir jāparāda, ka mēs nemainām kursu, vienlaikus pārliecinot Krieviju, ka uzvara ir nesasniedzama un laiks nav tās interesēs. Neapdomīga vai sasteigta rīcība tikai iedrošinātu Putinu turpināt agresiju un saglabāt stingrību savās prasībās," sacīja Igaunijas ārlietu ministrs.

Cahkna uzsvēra, ka, lai miers būtu ilgstošs, Ukrainai ir jābūt funkcionējošām drošības garantijām.

"Igaunija ir stingri pārliecināta, ka dalība NATO joprojām ir labākā, efektīvākā un uzticamākā Ukrainas drošības garantija Eiropā. Ukrainas tiesībām izvēlēties savu drošības ceļu, arī iespēju pievienoties NATO, ir jāpaliek atvērtām. Igaunijas atbalsts Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai ir nelokāms, un mēs nekad neatzīsim nekādas ar spēku uzspiestas robežu izmaiņas. Diskusijām par Eiropas drošību jānotiek sadarbībā ar Eiropas sabiedrotajiem un partneriem. Ukrainas atbalstītājiem vispirms savā starpā jānoskaidro, kā garantēt valsts drošību un, ja nepieciešams, aizsargāt to pret turpmāku agresiju. Tā noteikti būtu kļūda, ja to darītu sarunu ar Krieviju gaitā," viņš paziņoja.

"Igaunijas konsekventā nostāja ir tāda, ka Eiropas valstīm ir vairāk jāiegulda savās aizsardzības spējās un jāuzņemas lielāka atbildība. Igaunija joprojām ir uzticīga spēcīgai NATO un stabilām transatlantiskajām attiecībām," piebilda Cahkna.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu