Tāpat "Delna" rekomendē izstrādāt pretkorupcijas atvērto datu stratēģiju, kas iezīmētu skaidru redzējumu par cīņā ar korupciju izmantojamajām datu kopām, to kvalitāti un publiskās pieejamības statusu, kā arī ļautu izvairīties no situācijām, kad pēkšņi tiek apšaubīta kādas datu kopas publiskās pieejamības vajadzība un nozīme cīņā ar korupciju un noziedzīgu rīcību.
Organizācijas skatījumā ir jānosaka atbildīgā iestāde, kas veiks interešu pārstāvniecības atklātības likuma iedzīvināšanu un turpmāk veicinās atklātību un taisnīgumu valsts lēmumu pieņemšanā.
Tāpat esot jāveicina atbildīga publisko līdzekļu kontrole un izlietojums, sevišķi nozarēs, kurās pieaug finansējums un tiek apgūta ES nauda, bet Saeimā jāizskata platformā "Manabalss.lv" atsaucību guvusī iniciatīva "Par publisku revīziju Saeimas budžetam" un jānodrošina VK pilnvaras veikt Saeimas budžeta revīziju. Šīs rekomendācijas izpilde sniegtu simbolisku nozīmi parlamenta atvērtībai un caurskatāmībai.
"Delna" iesaka pievērst lielāku uzmanību VK revīzijās izteikto rekomendāciju un analīzes jēgpilnai izmantošanai un ieviešanai. Organizācija arī rekomendē veicināt godīgumu uzņēmējdarbībā, mudinot uzņēmējus būt proaktīvākiem centienos novērst un atklāt korupciju, kā arī atklāt un publiskot uzņēmuma datus un informāciju, kas attiecas uz korupcijas novēršanu un pretkorupcijas sistēmām.
KUI ik gadu publicē starptautiskā pretkorupcijas organizācija "Transparency International", un tas ir pasaulē visplašāk lietotais publiskā sektora korupcijas līmeņa rādītājs. "Delna" ir "Transparency International" Latvijas nodaļa.
KUI analizē privātā sektora uztveri par korupciju publiskajā sektorā 180 valstīs un teritorijās, izmantojot 13 dažādus analīzes avotus, kas veidoti, veicot uzņēmēju aptaujas un ekspertu novērtējumus. KUI izmanto skalu no 0 līdz 100, kur 0 norāda, ka valstī ir augsts korupcijas līmenis, bet 100 - ka valstī nav korupcijas. Parasti rādītājs zem 50 norāda, ka valsts sektorā pastāv nopietnas korupcijas problēmas.
Lai iegūtu Latvijas KUI rezultātu, TI izmantoja desmit avotus no deviņām dažādām institūcijām. KUI rādītājā netiek ņemti vērā kopējie rādītāji, kas parādās šajos avotos, aptaujās un ekspertu atzinumos, bet tikai specifiski jautājumi, kas saistīti ar korupciju dažādos līmeņos un jomās.
Latvijas KUI rādītājs 2023.gadā bija 60, 2022. un 2021.gadā - 59, 2020.gadā - 57, 2019.gadā - 56, 2018. un 2017.gadā 58 punkti, bet pirms tam tas bija zemāks.