Operatīvie dienesti gan norāda, ka maldinoši izsaukumi ne vienmēr ir ļaunprātīgi; tiesa, ja to dara apzināti, viltus trauksmes cēlējiem var piemērot pat vairāk nekā 7000 eiro naudas sodu.
Pērn vidēji 13 izsaukumos ik dienu mediķi konstatējuši, ka pacienta nav vai arī viņam nav nekādu veselības problēmu.
"Piemēram, mums ir bijis gadījums, ka cilvēki mums piezvana un saka, ka ir sākušās dzemdības, bet, aizbraucot uz izsaukuma vietu, izrādās, ka dzemdību nemaz nav un cilvēki ir vienkārši alkohola apreibumā," pastāstīja NMPD pārstāve Arita Freimane.
"Ir bijuši gadījumi, ka cilvēki alkohola reibumā izsauc mūsu mediķus, bet izrādās, ka tur dzemdības ir kāmītim vai cilvēkiem nekas nekaiš. Viņi vienkārši gribēja pārbaudīt, vai un cik ātri ieradīsies dienests."
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) saņemto maldinošo izsaukumu skaits 2024. gadā saglabājies iepriekšējo gadu līmenī. Aizvadītajā gadā maldīgi bija vairāk nekā 4300 izsaukumu jeb gandrīz 12 vienā dienā.
VUGD Vienotā kontaktu centra pārvaldes priekšnieks Hermanis Plisko skaidro, ka par maldinājumiem uzskata izsaukumus, kas ir tīši un kuros situācija līdz glābēju ierašanās brīdim ir mainījusies vai kuros palīdzība nav nepieciešama.
Valsts policija par nepamatotiem izsaukumiem pērn sāka 118 procesus - vairumā gadījumu piemēroti sodi.