Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

Analītiķi: Krievija nevēlas sarunas un aktīvi veicina ilgstošu karu Ukrainā (2)

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Kosmogenez/Shutterstock

Krievijas rīcība liecina, ka tā nevēlas sarunas un aktīvi veicina ilgstošu karu Ukrainā, turklāt Krievija, iespējams, rada apstākļus, lai sagatavotos iespējamam plašākam konfliktam ar NATO, teikts Vašingtonas Kara izpētes institūta (ISW) jaunākajā ziņojumā.

"Krievija turpina paplašināt savas militārās spējas, kas liecina, ka Kremlis nav ieinteresēts sarunās vai ilgstoša miera noslēgšanā ar Ukrainu," norāda ISW.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, atsaucoties uz Ukrainas izlūkdienestiem, 8.februārī paziņoja, ka Krievijas spēki veido jaunas divīzijas, būvē papildu militāri rūpnieciskās bāzes objektus, plāno palielināt karavīru skaitu par vairāk nekā 100 000 un padziļina militāro sadarbību ar Ziemeļkoreju.

Zelenskis uzsvēra, ka Krievijas centieni palielināt savus spēkus, pārstrukturēt un palielināt ražošanu skaidri parāda, ka Putins nav ieinteresēts sarunās ar Ukrainu un cenšas turpināt Krievijas karu.

"Šādi Krievijas plāni liecina, ka Krievija, nevis Ukraina, ir tā puse, kas atsakās no godprātīgām sarunām un aktīvi veicina ieilgušu karu, nevis mieru, un rada priekšnoteikumus gatavošanās iespējamam plašākam konfliktam ar NATO," pavēstīja ISW.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu