Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

Policijai plāno ļaut apturēt arī pa sauszemi un ūdeni braucošus dronus

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Anna Kondratiuk-Swiacka/Shutterstock

Iekšlietu ministrija (IeM) Saeimas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai iesniegusi priekšlikumus grozījumiem likumā "Par policiju", precizējot policijas darbinieku tiesības attiecībā uz attālināti vadāmām ierīcēm. Paredzēts, ka policijai varētu ļaut apturēt ne tikai bezpilota gaisa kuģus, bet arī uz citas ierīces, kas pārvietojas pa sauszemi vai ūdeni.

Priekšlikumi arī sašaurina normu interpretēšanas iespējas, precizējot gadījumus, kad policija var izmantot šīs tiesības.

Jau ziņots, ka Saeima sākusi darbu pie IeM sagatavotajiem grozījumiem likumā, kas paredz policijas tiesības notriekt vai nosēdināt dronus.

Šobrīd tiesības izmantot speciālos līdzekļus un pielietot šaujamieročus tālvadības vai autonomas vadības ierīču notveršanai, nosēdināšanai vai iznīcināšanai ir noteiktas Valsts robežsardzei un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Lai nodrošinātu efektīvu policijas funkciju veikšanu paaugstināta apdraudējuma situācijās, grozījumi likumā "Par policiju" paredz paplašināt policijas darbinieka tiesības speciālo līdzekļu izmantošanā.

Likumu ir paredzēts papildināt ar normu, kas paredz, ka policijas darbinieks, pildot dienesta pienākumus, ir tiesīgs izmantot speciālos līdzekļus, lai notvertu, nosēdinātu vai iznīcinātu tālvadības vai autonomas vadības ierīci, nodarot tai bojājumus, ja tā tiek izmantota, pārkāpjot normatīvo aktu prasības, vai arī ir pamats uzskatīt, ka tā tiek izmantota nozieguma izdarīšanā.

Kā vēstīts, 13.janvārī Latvijas gaisa telpā trīs reizes tika noteikti īstermiņa ierobežojumi, kas bija saistīti ar bezpilota lidaparātu lidojumiem Rīgas lidosta teritorijā.

Lidojumos tika izmantoti vairāki droni. Pēc Civilās aviācijas aģentūras (CAA) skaidrotā, aizsardzības sistēmas neidentificēja attiecīgos dronus, jo tiem bija deaktivizēta funkcija, kas ļauj tos uztvert.

CAA rīcībā esošā informācija liecina, ka bezpilota lidaparātu lidojumi, iespējams, ir veikti apzināti ar mērķi apdraudēt civilās aviācijas lidaparātu lidojumu drošumu vai apzinātu Latvijas civilās aviācijas nozares darbības traucēšanu.

CAA saistībā ar notikušo vērsās Valsts policijā un Valsts drošības dienestā, lūdzot civilās aviācijas nozarei radīto apdraudējumu izmeklēt kriminālprocesa ietvaros.

Valsts policija paziņojusi, ka tā izmeklēs kriminālprocesu par nelikumīgi pilotētajiem droniem Rīgas lidostas teritorijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu