Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Latgalē 22 gadus vecs jaunietis izvarojis savu 13 gadus veco māsu. Meitenei iestājusies grūtniecība

Vardarbība. Ilustratīvs foto.
Vardarbība. Ilustratīvs foto. Foto: Shutterstock

Prokuratūra nodevusi Latgales rajona tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts 22 gadus vecs vīrietis par savas 13 gadus vecās māsas izvarošanu, turklāt nozieguma rezultātā pusaudzei iestājās grūtniecība, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Vīrietis laikā no 2023.gada oktobra līdz 2024.gada martam, dzīvojot kopā ar savu māsu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu, laikā, kamēr pārējie ģimenes locekļi nebija mājās, pret meitenes gribu vairākkārtīgi viņu izvaroja. Brāļa veikto darbību rezultātā meitenei iestājās grūtniecība.

Ar šādām darbībām apsūdzētais apdraudēja cietušās veselību, dzimumneaizskaramību un viņas normālu fizisku, garīgu un seksuālu attīstību.

Prokuratūra norāda - ja ir kaut mazākās aizdomas, ka bērns varētu būt cietis no seksuālas vai cita veida vardarbības, nekavējoties jāvēršas Valsts policijā.

Krimināllikums par šādu noziegumu paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem.

Kur meklēt palīdzību, ja esi cietis no vardarbības?

Informāciju un atbalstu var meklēt:

Pusaudzucentrs.lv

Atbalsta tālrunis: +371 25 737 363

Centrs "Marta"

Adrese: Matīsa iela 49A-11, Rīga

Tālr. 67 378 539

E-pasts: centrs@marta.lv

Centra "Marta" Liepājas filiāle

Adrese: Kūrmājas prospekts 11, Liepāja

Tālr. 29 195 442

E-pasts: centrs@martaliepaja.lv

Krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes"

Adrese: Tērbatas iela 69, Rīga

Tālr. 24 551 700

Diennakts krīzes tālrunis: 116 123

E-pasts: skalbes@skalbes.lv

Cietusajiem.lv

Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116 006

Centrs drošai bērnībai "Dardedze"

Adrese: Cieceres iela 3a, Rīga

Tālr. 67 600 685

WhatsApp: 29 556 680

E-pasts: info@centrsdardedze.lv

VBTAI Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis

116111

KO DARĪT, JA ESI CIETIS NO SEKSUĀLAS VARDARBĪBAS?

Kauns, atmiņas uzplaiksnījumi, trauksme, "netīrības" un vainas sajūta ir normālas izjūtas šajā situācijā. Šādu stāvokli ir iespējams mazināt ar speciālistu (psihologa, psihoterapeita, psihiatra) palīdzību.

VĒRSIES POLICIJĀ UN PIE ĀRSTA

Pēc iespējas ātrāk nepieciešams vērsties policijā un/vai pie ārsta. Lūdz, lai ārstniecības persona pēc iespējas sīkāk dokumentē vardarbības radītās sekas. Apskates rezultātiem ir juridisks spēks, un tiesu medicīnas eksperts var izmantot tos ekspertīzes veikšanai.

VĒRSTIES POLICIJĀ VAR ARĪ VĒLĀK

Ja pagaidām neesi gatavs vērsties policijā, to var darīt arī vēlāk. Atkarībā no nodarījuma smaguma ir noteikts noilgums - termiņš, cik ilgā laikā pēc nodarījuma izdarīšanas varmāku var saukt pie kriminālatbildības.

Seksuāla rakstura nodarījuma noilgums var būt no 5 līdz 20 gadiem vai pat ilgāk. Ja par noziegumu tiek ierosināta lieta policijā, tad tev ir tiesības uz kompensāciju kā nozieguma upurim. Valsts kompensācija tiek izmaksāta neatkarīgi no tiesas procesa iznākuma.

NEBAIDIES MEKLĒT PALĪDZĪBU

Apsver domu meklēt psiholoģisko palīdzību. Seksuālā vardarbība rada nopietnas sekas psihei, ar ko ir ļoti grūti tikt galā pašam.

Ja neesi gatavs tikties ar speciālistiem klātienē, vari izmantot cietušo atbalsta tālruni vai čatu: tālr. 116006, www.cietusajiem.lv.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu