Kaimiņi novērojuši, ka aizvadītajās brīvdienās traģiski mirušā divgadīgā Andreja Kuzņecova piederīgie lietojuši ne vienu reizi vien lietojuši alkoholu. Tiesa, bērna māte darbavietā tiek raksturota kā atbildīga darbiniece, vēsta "LSM.lv".
Darba devējs pastāsta vairāk par Rēzeknes novadā mirušā Andreja māti
Sieviete strādājusi pašvaldības uzņēmumā "Rēzeknes satiksme". Tur viņa raksturota kā atbildīgs cilvēks. Uzņēmuma valdes loceklis Viktors Borcovs noliedz, ka viņai būtu bijušas problēmas ar alkoholu.
"Vienmēr skaidrā uz darbu. Kā darbinieks visus darbus pildīja tā, kā no viņas tika prasīts. Nezinu, kā tas tagad skanēs, ņemot vērā, kas ir izskanējis, bet viņa bija arī laba māte, jo vienmēr, cik bija dzirdēts, piedalījās, pasākumus organizēja, visas skolu, dārziņu sapulces apmeklēja," skaidroja Borcovs.
Mirušais bērns bija deklarēts Rēzeknē un novadā bija ieradies ciemos.
Ģimene nav bijusi ne Bāriņtiesas, ne Sociālā dienesta redzeslokā.
Rēzeknes novada pašvaldības priekšsēdētājs Monvīds Švarcs uzsver, ka šādu gadījumu identificēšanā sabiedrības iesaiste ir būtiska.
"Vislielākais uzsvars ir uz to, kādā veidā mums dabūt daudz aktīvāku rīcību no sabiedrības. Gan no sabiedrības, no ģimenēm, kas dzīvoja konkrētā dzīvesvietā, kur šīs ģimene ir ikdienā. Gan no sabiedrības, kas redzēja, ka iepriekšējā periodā bija kompānija, kurā ir mazulis un kura ir vienkārši nopļēgurojusies," uzsvēra Švarcs.
Kriminālprocess par pazudušo un bojāgājušo bērnu pārkvalificēts par cietsirdīgu apiešanos un nonāvēšanu aiz neuzmanības, aģentūru LETA informēja Valsts policijā (VP).
Pirmdien VP amatpersonas vērsās tiesā ar ierosinājumu piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli - apcietinājumu - vienai lietā aizdomās turētajai personai. Tiesa neapmierināja ierosinājumu un piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli - policijas uzraudzību.
Otrai aizturētajai personai kriminālprocesā piemērots statuss persona, pret kuru sākts kriminālprocess.
Tāpat pieņemts lēmums pārkvalificēt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 174.panta otrās daļas par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību.
Tāpat tas pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 123.panta pirmās daļas par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības. Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu.
Sākotnēji kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 141.panta 2.1.daļas - par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības, vecuma, slimības vai savas nevarības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais pats viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī, ja palīdzības nesniegšana izraisījusi cilvēka nāvi vai citas smagas sekas. Par šo pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.
Latvijas Televīzija vēsta, ka lietā aizdomās turētās personas, visticamāk, ir zēna māte un vecāmāte, kuras bija mājās zēna pazušanas brīdī. Rēzeknes Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns atklāja, ka ģimenē aug divi vecāki bērni - māsa un brālis - kuriem ieteikts pagaidām neapmeklēt izglītības iestādi.