"Ja bija vajadzīgi šādi noteikumi, sen bija jāatnāk uz valdību ar šādu pieprasījumu," piebilda valdības vadītāja.
Viņa turpināja, uzsverot, ka lidosta ir kritiskā infrastruktūra, kurā ir cilvēki, kas par to atbild. Viņiem ir jāreaģē pirmajiem, bet pēc tam var piesaistīt pārējos dienestus. "Lidostas vadībai ir jāuzņemas arī atbildība," skaidroja valdības vadītāja, piebilstot, ka lidostai atbilstoši instrukcijām ir jāspēj reaģēt pirmajai.
Vienlaikus Siliņa akcentēja, ka ļoti svarīgas ir mācības. Pēc viņas teiktā, ne tikai lidostā, bet daudzās iestādēs ir sajūta, ka "atnāks kāds no malas un visu izdarīs".
Premjere vēlreiz uzsvēra, ka valdība piešķirs dienestiem visas vajadzīgās pilnvaras, ja tie uzskata, ka tādas nebija. "Bet galvenais, lai tiem būtu visi rīki un griba rīkoties," pauda Siliņa.
Kā vēstīts, 13.janvārī Latvijas gaisa telpā trīs reizes tika noteikti īstermiņa ierobežojumi. Visi bija saistīti ar konstatētiem bezpilota lidaparātu lidojumiem Rīgas lidosta teritorijā.
Lidojumos tika izmantoti vairāki droni. Pēc Civilās aviācijas aģentūras (CAA) skaidrotā, aizsardzības sistēmas neidentificēja attiecīgos dronus, jo tiem bija deaktivizēta funkcija, kas ļauj tos uztvert.
CAA rīcībā esošā informācija liecina, ka bezpilota lidaparātu lidojumi, iespējams, ir veikti apzināti ar mērķi apdraudēt civilās aviācijas lidaparātu lidojumu drošumu vai apzinātu Latvijas civilās aviācijas nozares darbības traucēšanu.
CAA saistībā ar notikušo vērsās Valsts policijā un Valsts drošības dienestā, lūdzot civilās aviācijas nozarei radīto apdraudējumu izmeklēt kriminālprocesa ietvaros.
Valsts policija paziņojusi, ka tā izmeklēs kriminālprocesu par nelikumīgi pilotētajiem droniem Rīgas lidostas teritorijā