ASV Augstākā tiesa 17. janvārī vienbalsīgi nolēma atstāt spēkā federālo likumu, kas pieprasa Ķīnas uzņēmumam "ByteDance" pārdot videoplatformu "TikTok", pretējā gadījumā aizliedzot šo platformu Savienotajās Valstīs.
ASV Augstākā tiesa vienbalsīgi atstāj spēkā likumu par "TikTok" aizliegšanu
Augstākā tiesa atzina, ka risks valsts drošībai, ko rada "TikTok" saikne saikne ar Ķīnu, ir lielāks nekā bažas par šīs lietotnes vai tās 170 miljonu lietotāju vārda brīvības ierobežošanu ASV.
Likumu Augstākajā tiesā bija pārsūdzējusi "ByteDance", kas atsakās pārdot "TikTok".
Tomēr prezidenta Džo Baidena administrācijas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīna, ceturtdien žurnālistiem teikusi, ka Baidens neieviesīs aizliegumu "TikTok" darbībai valstī, kam paredzēts stāties spēkā dienu pirms viņa pilnvaru termiņa beigām, tādējādi šīs videoplatformas likteni atstājot nākamā prezidenta Donalda Trampa rokās.
Tramps, kurš prezidenta amatā stāsies pirmdien, agrāk aicināja aizliegt "TikTok" darbību ASV, pēdējā laikā solījis saglabāt videoplatformas pieejamību.
Jau ziņots, ka Kongress ir pieņēmis un Baidens parakstījis likumu, kas paredz aizliegt Savienotajās Valstīs "TikTok", ja "ByteDance" to nepārdos.
"TikTok" apstrīdēja šo likumu tiesās, nonākot līdz pat ASV Augstākajai tiesai.
Gan demokrātu, gan republikāņu pārstāvji, kā arī izlūkdienestu amatpersonas ir paudušas bažas, ka Ķīnas varasiestādes varētu piespiest "ByteDance" nodot tām amerikāņu lietotāju datus vai likt uzņēmumam palielināt Pekinas interesēm labvēlīgu "TikTok" saturu un ierobežot tām nevēlamu saturu. "TikTok" ir noliedzis apgalvojumus, ka to varētu izmantot kā Ķīnas valdības instrumentu, un ir paziņojis, ka nav kopīgojis ASV lietotāju datus ar Ķīnas iestādēm.
ASV valdība nav publiski sniegusi pierādījumus, kas liecinātu, ka "TikTok" būtu kopīgojis ASV lietotāju datus ar Ķīnas valdību vai ietekmējis uzņēmuma algoritmu, kas noteic to, ko redz ASV dzīvojošie lietotāji.
Vairākos ASV štatos ir ierobežojumi un aizliegumi "TikTok" izmantošanai sabiedrisko institūciju ierīcēs.