Rīgā, Skanstē, pabeigts jauns daudzfunkcionāls parks un izbūvētas jaunas pilsētas ielas, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.
Skanstē izbūvēts jauns daudzfunkcionāls parks un jaunas pilsētas ielas
Rīdziniekiem tagad pieejama jauna teju 18 hektārus plaša teritorija, kas piedāvā dažādus atpūtas un aktīvās izklaides elementus - ūdens ainavas, pastaigu takas, skeitparku, volejbola laukumus un bērnu rotaļu laukumus.
Skanste ir ieguvusi ne tikai jaunu zaļo oāzi, bet labiekārtotā teritorija arī veicinās apkaimes attīstību, piedāvājot iedzīvotājiem un viesiem modernu un ilgtspējīgu vietu brīvā laika pavadīšanai.
Skanste ir viena no pašvaldības prioritāri attīstāmām teritorijām apkaimes un uzņēmējdarbības attīstībai, un līdz ar parka izbūvi izveidots labiekārtots un ērts savienojums ar citām pilsētas daļām.
Īstenotais Skanstes teritorijas revitalizācijas projekts ir viens no priekšnosacījumiem turpmākai Skanstes apkaimes ilgtspējīgas teritorijas attīstības nodrošināšanai, norāda Pilsētas attīstības departamenta direktore Ilze Purmale.
Projektā veikta četru jaunu ielu izbūve, kā arī izbūvēti jauni inženiertīkli. Lapeņu, Jāņa Dikmaņa, Jāņa Krūmiņa un Jāņa Daliņa ielās izbūvēts ūdensapgādes, lietus kanalizācijas, elektronisko sakaru tīkli, ielu apgaismojums, kā arī ieklāts jauns asfalta segums.
Ņemot vērā, ka projekta teritorijā vēsturiski bija palieņu pļavas, tagad šeit izbūvēts ilgtspējīgs lietus ūdens savākšanas sistēmas modelis dīķu un kanālu veidā, kas pasargās teritoriju no applūšanas spēcīgās lietusgāzēs, uzlabos publisko ārtelpu, regulēs pilsētas mikroklimatu un dzesēs karstajās dienās, kā arī nodrošinās bioloģisko daudzveidību, informā pašvaldībā.
Zaļā teritorija veidota, lai maksimāli pielāgotu to dabiskiem apstākļiem. Gar lietus ūdens savākšanas sistēmu ir izveidota apzaļumota teritorija ar atpūtas soliņiem, kas veicinās arī bioloģisko daudzveidību.
Parka oficiālā atklāšana paredzēta pavasarī.
Projekts "Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārta" īstenots ar Eiropas fondu līdzfinansējumu, valsts budžeta dotāciju un Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu. Kopējās ar projekta īstenošanu saistītās izmaksas ir 21,7 miljoi eiro, no tām, Eiropas Reģionālās attīstība fonda finansējums - 4,6 miljoni eiro, Valsts budžeta dotācija 670 334 eiro, bet Rīgas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums - 16,5 miljoni eiro.