Evita bija nolēmusi Jauno gadu sagaidīt pavisam mierīgā gaisotnē savās mājās. Diemžēl gadumijas gaidīšanu sabojāja straujā veselības stāvokļa pasliktināšanās. "Sākās ar nejūtīgām rokām, tad pārslēdzās uz kājām," raidījuma "Bez Tabu" sižetā atminas Evita, kura Vecgada vakarā nolēma vērsties pēc palīdzības.
VIDEO ⟩ Ātrās palīdzības rēķins par 91 eiro. Kur meklēt palīdzību, lai nenoslogotu mediķus un nepārmaksātu? (1)
Ģimenes ārsti plkst. 20 sazvanīt neizdevās, tādēļ Evita zvanīja 113.
"(..) dispečere teica, ka nosūtīs brigādi, bet tas var būt maksas pakalpojums. Tajā situācijā to varbūt tik ļoti nedzirdēju, man bija grūti, visam piekritu, ātrāk gribēju saņemt palīdzību," stāsta sieviete.
Mediķi ieradās, izmērīja asinsspiedienu, ielaida zāles. Evitas pašsajūta uzlabojās. Trīs dienas vēlāk saņemts rēķins par 91 eiro.
Sieviete rēķinu apmaksās, tomēr baidās, ka šādas summas par neatliekamās palīdzības pakalpojumiem varētu atturēt cilvēkus no palīdzības meklēšanas.
NMPD Operatīvās vadības centra vadītāja vietniece Diāna Tkačenko skaidro:
"Neatliekami gadījumi ir bezsamaņas, nopietnas avārijas, insults. Ja diennaktī saņemam ap 1500 zvaniem, brigādes izbrauc 900 gadījumos, tikai 7 gadījumi ir tādi, kas nav bijuši neatliekami un tiek sastādīti maksas izsaukumi."
NMPD vēlas, lai cilvēki biežāk izmantotu ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.
Konsultatīvais tālrunis strādā diennakts režīmā arī svētku laikā.
"Viens no pēdējiem varianti ir doties uz slimnīcu uzņemšanas nodaļām. (..) Ja situācija ir neatliekama, jādodas uz uzņemšanas nodaļu. Neatliekamā medicīniskā palīdzība ir domāta tādiem gadījumiem, kad ir reāli draudi dzīvībai," uzsver NMPD pārstāve.
Video: Raidījuma "Bez Tabu" sižets