Austrumzemgales prokuratūra nosūtījusi tiesai krimināllietu vīrieša apsūdzībā par to, ka viņš izteica draudus izdarīt savas sievas slepkavību un to, ka vardarbīgi apgājās ar sievu, nodarot viņai psihiskas ciešanas, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.
Ogres novadā vīrietis reibumā bērna klātbūtnē piekāvis un draudējis nogalināt savu sievu
Atbilstoši apsūdzībai vīrietis 2024.gada jūlija naktī Ogres novadā savstarpēja konflikta laikā un būdams alkohola reibumā mazgadīgā bērna klātbūtnē piegāja pie sievas un spēra viņai pa krūtīm un pa kāju brīdī, kad viņa bija pietupusies. Apsūdzētais arī apsaukāja savu sievu dažādos lamuvārdos un uzvedās agresīvi.
Turpinot savas noziedzīgās darbības, apsūdzētais nogrūda cietušo uz grīdas un spēra ar kājām pa cietušās galvu, pēc kā uzgūlās virsū un sāka žņaugt, un izteica draudus viņu nogalināt.
Tā kā apsūdzētais jau agrāk bija izteicis draudus sievieti nogalināt, viņa izteiktos draudus uztvēra kā reālus un pamatoti baidījās, ka tie var tikt izpildīti.
Vīrietis savu vainu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā atzīst pilnībā.
Kur meklēt palīdzību, ja esi cietis no vardarbības?
Informāciju un atbalstu var meklēt:
Pusaudzucentrs.lv
Atbalsta tālrunis: +371 25 737 363
Centrs "Marta"
Adrese: Matīsa iela 49A-11, Rīga
Tālr. 67 378 539
E-pasts: centrs@marta.lv
Centra "Marta" Liepājas filiāle
Adrese: Kūrmājas prospekts 11, Liepāja
Tālr. 29 195 442
E-pasts: centrs@martaliepaja.lv
Krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes"
Adrese: Tērbatas iela 69, Rīga
Tālr. 24 551 700
Diennakts krīzes tālrunis: 116 123
E-pasts: skalbes@skalbes.lv
Cietusajiem.lv
Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116 006
Centrs drošai bērnībai "Dardedze"
Adrese: Cieceres iela 3a, Rīga
Tālr. 67 600 685
WhatsApp: 29 556 680
E-pasts: info@centrsdardedze.lv
VBTAI Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis
116111
KO DARĪT, JA ESI CIETIS NO SEKSUĀLAS VARDARBĪBAS?
Kauns, atmiņas uzplaiksnījumi, trauksme, "netīrības" un vainas sajūta ir normālas izjūtas šajā situācijā. Šādu stāvokli ir iespējams mazināt ar speciālistu (psihologa, psihoterapeita, psihiatra) palīdzību.
VĒRSIES POLICIJĀ UN PIE ĀRSTA
Pēc iespējas ātrāk nepieciešams vērsties policijā un/vai pie ārsta. Lūdz, lai ārstniecības persona pēc iespējas sīkāk dokumentē vardarbības radītās sekas. Apskates rezultātiem ir juridisks spēks, un tiesu medicīnas eksperts var izmantot tos ekspertīzes veikšanai.
VĒRSTIES POLICIJĀ VAR ARĪ VĒLĀK
Ja pagaidām neesi gatavs vērsties policijā, to var darīt arī vēlāk. Atkarībā no nodarījuma smaguma ir noteikts noilgums - termiņš, cik ilgā laikā pēc nodarījuma izdarīšanas varmāku var saukt pie kriminālatbildības.
Seksuāla rakstura nodarījuma noilgums var būt no 5 līdz 20 gadiem vai pat ilgāk. Ja par noziegumu tiek ierosināta lieta policijā, tad tev ir tiesības uz kompensāciju kā nozieguma upurim. Valsts kompensācija tiek izmaksāta neatkarīgi no tiesas procesa iznākuma.
NEBAIDIES MEKLĒT PALĪDZĪBU
Apsver domu meklēt psiholoģisko palīdzību. Seksuālā vardarbība rada nopietnas sekas psihei, ar ko ir ļoti grūti tikt galā pašam.
Ja neesi gatavs tikties ar speciālistiem klātienē, vari izmantot cietušo atbalsta tālruni vai čatu: tālr. 116006, www.cietusajiem.lv.