Atskatoties uz pagājušo gadu, Braže secina, ka Latvija aktīvi strādāja starptautiskajās organizācijās, lai izolētu Krieviju, sauktu to pie atbildības par agresiju, kā arī nodrošinātu atbalstu Ukrainai un stiprinātu tiesisko kārtību pasaulē. Savukārt, īstenojot ANO Drošības Padomes kampaņu, Latvija izmantoja iespējas, lai paplašinātu kontaktus un sadarbotos ar partneriem visā pasaulē, kā arī, lai aizstāvētu Latvijas intereses.
"Aleksandra Lukašenko režīms Baltkrievijā ir Krievijas sabiedrotais tās agresijas karā pret Ukrainu. Tas turpina īstenot represijas un vardarbību pret savu tautu, vienlaikus atdodot Baltkrievijas suverenitāti Krievijai. Turpināsim stiprināt ES sankcijas, kā arī atbalstīt baltkrievu pilsonisko sabiedrību ārpus valsts," atzīmēja Braže.
Ziņojumā norādīts, ka Latvijai patlaban nav tieša militāra apdraudējuma, tomēr Krievija turpina būt drauds eiroatlantiskajai un visas pasaules drošībai un starptautiskajai kārtībai. Ārlietu ministre skaidro, ka tieši tāpēc Latvija prioritizē NATO sabiedroto klātbūtnes un spēju stiprināšanu, atbalsta nodrošināšanu Ukrainai, Krievijas spēju ierobežošanu.
Braže klāsta, ka NATO sabiedroto klātbūtne Latvijā Kanādas vadībā ir būtiski palielināta, un tajā piedalās 13 sabiedrotās valstis. Pirmo reizi kopš uzņemšanas NATO Zviedrija lēmusi ilgtermiņā iesaistīties NATO daudznacionālajā brigādē Latvijā ar vienu bruņoto spēku mehanizēto kājnieku bataljonu, kurā dienesta pienākumus pildīs līdz 600 karavīriem.
2024.gadā kopā ar sabiedrotajiem pieņemti vairāki lēmumus alianses militārās stratēģijas ieviešanai, tai skaitā par reģionālo aizsardzības plānu īstenošanu. 2025.gadā, Latvijas aizsardzības budžetam pieaugot līdz 3,45% no iekšzemes kopprodukta un veltot papildu resursus arī iekšējai drošībai, Bražes ieskatā, būtiski aug arī nacionālās aizsardzības spējas.