Kā skaidro gļotsēņu pētnieces, šīs sugas nosaukums labi raksturo tās formu, - tā atgādina neregulāru klājenisku tīklu jeb režģi, kas sastāv no sīkām "caurulītēm". Režģa gļotsēne atšķiras no vairuma citu gļotsēņu, jo gan pusšķidrā plazmodija, gan briestoša augļķermeņa stadijā izskatās līdzīgi, joprojām atgādinot stīgojošu plazmodiju. Augļķermeņi var būt ļoti dažāda izmēra, no maziem, dažus milimetrus (mm) gariem (tīkla viena "acs" - 0,3-5 mm plata), līdz pat gandrīz plaukstas lieluma eksemplāriem.
Plazmodija stadijā režģa gļotsēne ir balta; briestot augļķermenim, maina krāsu uz dzeltenu, tad kļūst oranža līdz tumši sarkanbrūna. Pilnībā nobriedusi, tā atkal kļūst dzeltena. Sporu stadijā, apvalciņam plaisājot, kļūst redzama vēl viena režģa gļotsēnes tipiska pazīme - ļoti staipīgie, koši dzeltenie kapilīcija pavedieni, kas nereti nokarājas kā "aizkari", gļotsēni raksturo pētnieces.
Viņas skaidro, ka režģa gļotsēne Latvijā ir vidēji bieži sastopama suga. Tipiski tā aug mitros mežos ar lapukokiem, piemēram, mitrās gravās, kur var būt pat visai bieži redzama. Substrāts parasti ir vidēji līdz stipri satrupējušas kritalas, lielākoties tie ir lapukoki (apse, bērzs, vītols, ozols u.c.), daudz retāk skujkoki. Dažreiz šo sugu gadās novērot arī nobirās vai uz sūnām, kur visdrīzāk nokļuvusi no kādas kritalas. Trupoša koksne ir svarīga, jo tās struktūra spēj uzkrāt un ilgstoši uzturēt režģa gļotsēnei nepieciešamo mitruma līmeni.