Ministrijā norāda, ka līdz šim Salacas upē otrajā nēģu tacī bija spēkā 30 murdu limits, un tos varēja izvietot no kreisā krasta. Lēmums atļaut uzņēmumam turpināt zveju no labā krasta pieņemts, pamatojoties uz uzņēmuma lūgumu atļaut turpināt nēģu zveju no labā krasta, jo Salacas upē ir paaugstināts ūdens līmenis, bet upes otrā nēģu tača konstrukcija kreisajā krastā zvejas zonā ir salauzta un nav izmantojama zvejas turpināšanai.
Iepazīstoties ar "Salacas nēģa" elektroniskajā vēstulē sniegto informāciju, ZM secināja, ka īslaicīga atļauja murdu izvietošanai Salacas upē otrajā nēģu tacī labajā krasta būtu vienīgā iespēja, lai uzņēmums varētu turpināt zveju, kas pārtraukta hidroloģisko apstākļu ietekmē.
Ministrijas ieskatā ir pieļaujama īstermiņa atkāpe no prasības zvejas rīkus Salacas upes otrajā nēģu tacī izvietot tikai no labā krasta, ievērojot nosacījumu, ka zveja līdz nēģu zvejas sezonas beigām vairs netiek veikta Salacas upes kreisajā krastā, un, ka zvejas rīki neaizšķērso vairāk nekā divas trešdaļas no upes brīvā ūdens platuma.
"Salacas nēģis" 2023.gadā peļņu no pamatdarbības neguva un cieta zaudējumus 2646 eiro apmērā.
Kompānija reģistrēta 2022.gadā un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Ainars Duncītis.