Tāpat eksperts atzīmēja, ka plāns un politikas rekomendācijas ir tapušas pirms vēlēšanām. Viņaprāt, tas nozīmē, ka plānos ir arī populisma elementi. Kellogam kā diplomātam, kurš mēģinās atrisināt šo konfliktu, runājot ar amerikāņiem, eiropiešiem, ukraiņiem un, iespējams, arī ar krieviem, būs jāpanāk kompromiss. Tas varētu būtiski atšķirties no tā, kādi ir bijuši priekšvēlēšanu solījumi.
Šrāders norādīja, ka Kellogs nedarbosies viens un viņam noteikti būs prezidenta administrācijas atbalsts, taču ir arī nacionālās drošības padomnieks Volcs, kurš Republikāņu partijā, ASV Kongresā un plašākā sabiedrībā zināms kā cilvēks, kurš atbalsta radikālu politiku pret Ķīnu un Irānu. LATO valdes loceklis skaidroja, ka Ķīna un Irāna ir vienas no tuvākajām Krievijas sabiedrotajām. Tas nozīmē, ka, veidojot ASV ārpolitiku, Kellogam būs jāatrod kopsaucējs ar pārējiem administrācijas locekļiem.
"Šeit arī izgaismojas pretrunas. No vienas puses Tramps darbam savā administrācijā izvēlējies cilvēku, kurš pirms vēlēšanām piedalījies politikas piedāvājumā Krievijas kara pārtraukšanai pret Ukrainu. No otras puses ir nacionālās drošības padomnieks, kuram būs svarīga loma ASV administrācijā, un kurš Krieviju varētu uzskatīt par Irānas un Ķīnas sabiedroto," uzsvēra Šrāders.
Viņaprāt, ņemot vērā šīs pretrunas, ASV ārpolitika pret Krieviju varētu būt drastiska. LĀI pētnieks norādīja uz jau redzamām pazīmēm, piemēram, ASV politikas debatēs līdz ar Trampu ievēlētais viceprezidents Džei Dī Venss ir teicis, ka gan eiropiešiem, gan amerikāņiem ir jāsēžas pie sarunu galda, lai atrisinātu karu. Tāpat tika vainota aizejošā ASV prezidenta Džo Baidena administrācija par to, ka karš vispār ticis uzsākts, norādīts arī uz Baidena administrācijas nespēju pieņemt izšķirošus lēmumus. Pieminēta arī ASV prezidenta ārpolitika, kas neesot bijusi pietiekami efektīva un arī pats Baidens neesot bijis pietiekami izlēmīgs ārpolitikā, lai karu pārtrauktu daudz ātrāk.