Krivijas pilna mēroga iebrukuma rezultātā Ukrainai būs jāatsakās no daļas savas teritorijas, jo tāda ir "realitāte". To Slovākijas televīzijā paziņojis Slovākijas aizsardzības ministrs Roberts Kaliņaks, raksta "TASR".
Slovākijas aizsardzības ministrs: Ukrainai būs jāatsakās no daļas savu teritoriju (14)
Pēc viņa teiktā, Slovākijas interesēs ir, lai Krievijas un Ukrainas karš nekavējoties beigtos: frontes līnijā noslēgtu pamieru un starp valstīm sāktos miera sarunas.
Tajā pašā laikā Kaļiņaks uzskata, ka Ukrainas pēckara veidols ir svarīgāks par robežām, kas tiks noteiktas pēc kara.
"Iespējams, Ukraina neapzinās to, ka tā nekad nespēs atrasties starp Vāciju un Šveici, un tā vienmēr lielāko sauszemes robežu dalīs ar Krievijas Federāciju.
Kurš te ir agresors, nav jautājums, jo Krievija ir pārkāpusi visas robežas, noteikumus un starptautiskās tiesības, taču ir arī jāpievērš uzmanība tam, kas notiek citās pasaules daļās, un jāpiemēro tādi paši standarti jāpiemēro citos konfliktos," sacīja Kaļiņiks.
Slovākijas ministrs nebūt nav pirmais, kurš uzskata, ka Ukrainai teritorijas, kuras sagrābusi Krievija, varētu nākties zaudēt. Vismaz uz kādu laiku.
Piemēram, līdzīgu viedokli pauda Čehijas prezidents Pēteris Pāvels, kurš aicināja uz situāciju raudzīties reālistiski, jo "visticamākais kara rezultāts būs tāds, ka daļa Ukrainas teritorijas uz laiku būs Krievijas okupācijā".
Patiesībā tieši šādu scenāriju paredz atvaļinātā amerikāņu ģenerāļa Kīta Kelloga piedāvātais "miera plāns" , kuru Donalds Tramps nolēmis iecelt par Ukrainas jautājuma vadītāju.
Saskaņā ar viņa plānu karš tiks iesaldēts gar frontes līniju, bet plānā nav runas par teritoriālām apmaiņām.
Turklāt novembra beigās arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis publiski pieļāva iespēju, ka pēc miera līguma noslēgšanas okupētās teritorijas varētu palikt Krievijas kontrolē. Tās plānots atgriezt ar diplomātiskām metodēm.