Gruzijā 28. decembrī tūkstošiem cilvēku sadevās rokās, veidojot "vienotības ķēdi", kurai pievienojās arī līdzšinējā prezidente Salome Zurabišvili.
Gruzijā tūkstošiem cilvēku sadodas rokās "vienotības ķēdē", protestējot pret valdošo partiju
Kā liecina ieraksti sociālajos tīklos, cilvēku ķēde savieno visus septiņus Tbilisi tiltus, garāmbraucošās automašīnas cilvēkus sveic ar skaņas signāliem.
Publicētajās fotogrāfijās redzams, ka arī Zurabišvili ir pievienojusies cilvēku ķēdei.
Neskatoties uz lietu, cilvēki ar lietussargiem rokās cilvēku ķēdi veido arī Batumi. Līdzīga akcija notiek Kutaisi un citviet valstī.
Sestdien aprit mēnesis, kopš Gruzijā sākās plaši protesti pret premjerministra Iraklija Kobahidzes 28.novembrī paziņoto, ka Gruzija līdz 2028.gada beigām atsakās no iestāšanās sarunām ar Eiropas Savienību (ES).
Mazāki protesti Gruzijā bija turpinājušies kopš oktobra beigām, cilvēkiem paužot pretestību valdošās partijas "Gruzijas sapnis" uzvarai parlamenta vēlēšanās.
Opozīcija un Zurabišvili arī neatzīst 26.oktobrī rīkoto parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskatot tos par viltotiem, un boikotē jauno parlamenta sasaukumu. Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem vēlēšanās uzvarēja "Gruzijas sapnis".
Svētdien gaidāma jaunievēlētā prezidenta Miheila Kavelašvili inaugurācija.
Prorietumnieciskā opozīcija ir paziņojusi, ka neatzīs balsojumu par jauno prezidentu un ka Zurabišvili arī turpmāk būs leģitīmā valsts galva. Zurabišvili 30.novembrī paziņoja, ka neatstās prezidenta amatu pēc termiņa beigām decembrī un paliks amatā līdz leģitīma parlamenta ievēlēšanai.
14.decembrī valdošās partijas "Gruzijas sapnis" kontrolētā elektoru kolēģija, kuru opozīcija boikotēja, ievēlēja Kavelašvili prezidenta amatā. Valsts galvu iepriekš izraudzījās tiešās vēlēšanās, bet "Gruzijas sapnis" 2017.gadā veica grozījumu konstitūcijā, lai uzvarētāju varētu noteikt elektoru kolēģija, kuras sastāvā ir parlamenta deputāti un reģionu pārstāvji. Šajā kolēģijā vairākums ir valdošajai partijai.
Pagaidām nav skaidrs, kā "Gruzijas sapnis" reaģēs, ja Zurabišvili atteiksies pamest prezidenta pili pēc Kavelašvili inaugurācijas. Kobahidze ir draudējis Zurabišvili tādā gadījumā ar cietumu.
Kobahidze protestētājus nosaucis par vardarbīgiem grupējumiem, kurus kontrolē "liberālā fašistu opozīcija", un atteicies apspriest jaunas vēlēšanas.
Protestu pirmajās desmit dienās policija pielietoja nesamērīgi lielu spēku pret protestētājiem. Gruzijas policijas brutalitāte izpelnījās starptautisku nosodījumu, un Vašingtona un vairākas Eiropas valstis noteikušas sankcijas Gruzijas amatpersonām.
ASV piektdien pakļāva sankcijām arī bijušo premjerministru un faktisko noteicēju valstī Bidzinu Ivanišvili, norādot, ka viņš Krievijas interesēs cenšas iznīcināt demokrātisko iekārtu.