Fridmans iekļauts ne tikai Eiropas, bet arī ASV sankcijās. Latvijas iestādes drīkst noteikt izņēmumus Eiropas sankcijām un atļaut atsevišķus maksājumus, bet attiecībā uz amerikāņu noteiktajiem sankcijām Finanšu izlūkošanas dienestam tādu pilnvaru nav. Tādēļ bankas baidās, ka pret tām tiks vērstas sekundārās sankcijas. It īpaši tādēļ, ka Fridmana firmām ir bijuši darījumi ar Krievijas armiju.
Paulis Iļjenkovs, Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka vietnieks:
"Pagājušajā gadā Amerikas Savienoto Valstu prezidents izdeva speciālu izpildrīkojumu, ar kuru bija pateikts, ka, ja finanšu iestādes jebkur pasaulē, jebkurā valūtā veiks būtiskus darījumus, kas palīdz Krievijas militāraindustriālajam kompleksam, konkrēti pieminot vienu citu ASV prezidenta izpildrīkojumu, ar kuru sankcijām ir pakļautas konkrētas Krievijas personas, tai skaitā Mihails Fridmans. Ja šādi darījumi tiks veikti, nu, šīs bankas riskē ar sekundārajām sankcijām."
Noprotams, ka Latvijas puse lūgusi ASV partneriem izsniegt "komforta vēstuli", kas bankām apliecinātu, ka par šādiem pārskaitījumiem tās nesaņems sankciju bumerangu.
Eksistē teorētiski mehānismi, kā sankcionēto personu uzņēmumi var turpināt strādāt. Tiem ir jāpierāda, ka nevēlamā persona ir atstumta un nekā nepiedalās lēmumu pieņemšanā. Šāds ugunsmūris Latvijā gan vēl nevienā gadījumā nav apstiprināts. "Seagull Investments" tādu piemērot traucē arī tas, ka Fridmans ir vienīgais īpašnieks.
Jānis Cimdiņš, "Seagull Investments" valdes loceklis:
"Ļoti vēlētos, lai beidzot valsts un atbildīgās institūcijas pieņemtu nevis pagaidu lēmumus par visas darbības apturēšanu, kas noved īpašumus uz sabrukuma robežas un tie zaudē savu vērtību, bet pateiktu gala vārdu – kā turpmāk darboties, kāda būtu jurisdikcija, kas pieļautu saimniecisko darbību, bet nepieļautu atbilstoši Latvijas valsts un Eiropas savienības noteiktajām sankcijām iespēju rīkoties ar šajās kompānijās esošajiem līdzekļiem sankcijās iekļautajām personām."
Firmas pārstāvis atzīst, ka Fridmans savulaik bija iecerējis pats atpūsties Jūrmalas namā, bet tagad nekāda saziņa ar oligarhu nenotiekot.
Šopavasar Fridmans kopā ar savu biznesa partneri Pjotru Avenu Eiropas tiesā panāca sev piemēroto sākotnējo Eiropas Savienības sankciju atcelšanu. Tiesa gan, ir spēkā citas pret viņu noteiktas Eiropas sankcijas, tādēļ viņa aktīvi aizvien ir iesaldēti. Par to Fridmans vērsies tiesā pret Luksemburgu, prasot kompensēt 14,5 miljardus eiro.