Saeimas Juridiskais birojs deputātiem ir darījis zināmu savu nostāju par to, ka virtuāli balsot nevar. Viena no lielākajām problēmām ir tas, ka deputātiem ir jābalso vienlaikus, lai neietekmētu cita lēmumu, kas šobrīd, kādam piedaloties attālināti, nav iespējams. Tomēr daudzas komisijas turpina ierasto praksi.
Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS) sarunā ar "De Facto" atzina, ka šobrīd attālināti balsot nedrīkst. "Mēs runājam arī par to, ka parlamentam jāceļ ir savs prestižs un deputātiem maksā pietiekami lielas algas. Es domāju, ka tas ir tikai cieņpilni gan pret tiem cilvēkiem, gan pret visiem pārējiem, ka deputāts ir spējīgs atnākt uz sēdi, lai kā viņam varbūt negribētos," sacīja D. Mieriņa.
Attālinātā balsošana varētu neatbilst raksturojumam "likums pieņemts pienācīgā kārtībā". Un šo potenciāli var izmantot kāds, kas vēlētos apšaubīt pieņemtos likumus. “Saeimai ir jārēķinās, ka, ja Saeima kaut ko dara citādāk, tie, kas nebūs apmierināti ar Saeimas lēmumiem, šo var izmantot. Un es redzu ļoti labu iespēju arī juridiskās palīdzības sniedzēju, advokātu darbā izmantot šo kā argumentu. Tās ir vienkārši liekas galvassāpes pašai Saeimai," teica konstitucionālo tiesību eksperts, zvērināts advokāts Edgars Pastars.
Šī iemesla dēļ Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā virtuāli deputāti piedalās, taču viņu balss netiek ieskaitīta. "Tas ir drošības jautājums. Mēs nezinām, kas viņam [deputātam] stāv blakus. Nedod Dievs, būs kaut kādi nopietni jautājumi, nu, mēs nezinām, kas viņam aiz muguras stāv ar, teiksim, pistoli un aicina [balsot]," uzskata Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vadītājs Oļegs Burovs (GKR).