Krievijas diktators Vladimirs Putins šodien piedalījās savā ikgadējā preses konferencē, kuras laikā viņš atbildēja uz pilsoņu jautājumiem. Tika uzdoti jautājumi arī par Krievijas armijas nedienām Sīrijā.
Putins tiešraidē mēģina skaidrot, ko Krievijai nozīmē Asada režīma gāšana
Asada gāšana "nav Krievijas sakāve"
Putins centās apgalvot, ka bijušā Sīrijas līdera Bašara al Asada gāšana Krievijai nenozīmē sakāvi, norādot, ka "Maskava ir sasniegusi savus mērķus Sīrijā".
"Jūs vēlaties pasniegt Sīrijā notiekošo kā Krievijas sakāvi," ikgadējā preses konferencē sacīja agresorvalsts vadonis. "Es jums apliecinu, ka tas tā nav (..). Mēs esam sasnieguši savus mērķus."
Putins arī sacīja, ka vēl nav ticies ar Asadu, kuram Krievijā ir piešķirts patvērums, bet plāno to darīt, un apsolīja pajautāt viņam par pirms 12 gadiem Sīrijā pazudušā amerikāņu žurnālista likteni.
ASV prezidenta Džo Baidena administrācija cītīgi strādā, lai atrastu žurnālistu Ostinu Taisu.
"Šo jautājumu mēs varam uzdot arī cilvēkiem, kas kontrolē situāciju Sīrijā," piebilda Putins.
Putinam šaubas par Krievijas bāzēm Sīrijā
Kara noziedznieks sacīja, ka Krievijai "vajadzētu divreiz padomāt" par Krievijas militāro bāzu atstāšanu Sīrijā. Vienlaikus apgalvoja, ka lielākā daļa grupējumu, kas Sīrijā ir pārņēmuši varu, "esot lūguši, lai bāzes netiek demontētas".
"Mēs sazināmies ar visiem, kas kontrolē situāciju reģionā, ar visām reģiona valstīm. Lielākā daļa no tām mums saka, ka būtu ieinteresētas saglabāt mūsu militārās bāzes Sīrijā. Nezinu, mums par to ir jāpadomā, jo mums pašiem ir jāizlemj, kā mēs attīstīsim attiecības ar tiem politiskajiem spēkiem, kas tagad kontrolē un nākotnē kontrolēs situāciju šajā valstī," sacīja Putins.
Viņš sacīja: ja Krievija paliek Sīrijā, tai ir "kaut kas jādara" Sīrijas labā. "Kādas būs šīs intereses, ko mēs varam darīt - tas ir jautājums, kas gaida rūpīgu izpēti no visām pusēm," sacīja Putins.
Kara noziedznieks tiešraidē arī dižojās, ka Krievija ienāca Sīrijā, "lai tur netiktu izveidots teroristu anklāvs". "Kopumā mēs esam sasnieguši savu mērķi, un pat tie grupējumi, kas savulaik cīnījās pret Asada režīmu, arī ir piedzīvojuši iekšējas izmaiņas," viņš uzskata.
Krievija izmantojusi savas militārās bāzes Sīrijā, lai veiktu triecienus, tostarp pret Sīrijas bruņoto opozīciju. Pēdējie bombardēšanas uzlidojumi tika veikti decembra sākumā.
Krievijai militārās bāzes Sīrijā ir svarīgas kā loģistikas centrs tās militārajām operācijām Āfrikā. Tomēr nav skaidras atbildes, vai Maskava spēs tās saglabāt pēc Asada režīma sabrukuma.