Ētikas padome nekonstatēja Ētikas kodeksa pārkāpumu laikraksta "Talsu Vēstis" redakcijas slejā. Lai arī sūdzētājs redakcijas slejā nebija saukts vārdā, tas uzskatīja, ka viedokļraksts, kas veltīts viņa izteikumiem sociālajos medijos viņu stereotipizē, demonizē un veido viņam negatīvu tēlu.
Medijs skaidroja, ka publikācija tapusi, reaģējot uz kādas Talsu novada pašvaldības amatpersonas komunikācijas veidu sociālajos medijos, kur tā noniecina un aizskar citus. Nenosaucot šo amatpersonu vārdā, laikraksta galvenā redaktore aicināja ikvienu lasītāju padomāt, kādu saziņas veidu izvēlamies sociālajos tīklos, un vērtēt savu rīcību.
Ētikas padome uzskatīja, ka publikācijas saturs ir aktuāls, autore savus uzskatus ir izteikusi cieņpilni, pārdomāti un argumentēti un medijam būtu tiesības paust kritiku, arī nosaucot minēto amatpersonu vārdā. Tas, ka medijs to ir atturējies darīt, ir papildu apliecinājums, ka raksta mērķis ir nevis vērsties pret konkrētu cilvēku, kritizējot to par neētisku uzvedību, bet aktualizēt un risināt neētiskas uzvedības problēmu interneta vidē un jautājumu par amatpersonu atbildību.
Papildus atzinumiem Ētikas padome sniedza vērtējumu par raidījuma "Degpunktā" sižetu. Sižets informēja par tiesas spriedumu smagā noziegumā pret dzīvnieku, bet raidījuma veidotāji uzskatīja, ka piespriestais sods ir pārāk viegls. No publiska tiesas sprieduma sižetā citētā informācija par noziegumu bija šausminoša, tomēr tā bija apzināti iekļauta raidījuma tekstā, lai aktualizētu problēmu par sodu samērīgumu, kad notikuši nežēlīgi noziegumi arī pret dzīvniekiem.
Ētikas padomes skatījumā šī nozieguma detaļu iekļaušana raidījumā ir diskutabla, tomēr var būt attaisnojama ar medija nolūku un nostāju. Ētikas padome nesaskatīja sižetā Ētikas kodeksa pārkāpumu, taču rekomendē medijiem līdzīgās situācijās apsvērt brīdināšanu pirms šokējošu nozieguma detaļu publiskošanas.