Latvija šā gada sākumā iniciēja dronu koalīcijas izveidi un tās ietvaros uz Ukrainu nosūtījusi vairāk nekā 2800 dronu aptuveni 5,8 miljonu eiro vērtībā. Tomēr daļa nosūtīto dronu, lai tos lietotu frontē, bijis vēl jāpielāgo, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "de facto". Ukrainas puse šobrīd mainījusi tehniskās prasības droniem, kurus tā sagaida no saviem partneriem.
Ukrainas frontes pozīcijā, kuru Latvijas Televīzija apmeklēja augustā, dienā izmanto aptuveni desmit dronu, tas ir ap trim simtiem mēnesī. Latvija šovasar uz Ukrainu sūtījusi gan par privāti ziedotiem līdzekļiem pirktus dronus, gan Aizsardzības ministrijas dronu koalīcijas ietvaros. No valsts budžeta šiem mērķiem šogad atvēlēti 20 miljoni eiro, nākamgad – tikpat.
"Katrs drons ir konfigurēts atšķirīgi. Jūsu droni ir labi. Tomēr ir nianse, ka tie ir pasmagāki, tādēļ nevaram aizlidot tik tālu, cik gribētos. Bet, strādājot no pašām pirmajām līnijām, viņi būs ļoti labi, pilnībā paveiks savu darbu. Komplektācija ir ļoti lieliskā līmenī," tā vienībā lietotos, Latvijā ražotos FPV dronus augustā komentēja FPV drona pilots "Hima".
Pirmās sarunas Aizsardzības ministrijai ar uzņēmējiem par dronu piegādi Ukrainai bija janvāra pēdējās dienās. Iegādes procedūru izsludināja maijā. No aptuveni četrdesmit uzņēmumiem, kas izrādīja interesi, līgumi noslēgti ar septiņiem. To nosaukumus ministrija neatklāj. Pirmajā piegājienā pirka tā sauktos pirmās personas skata jeb FPV dronus, kas ir efektīvi, bet salīdzinoši vienkāršāki un lētāki.