Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

"Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadības deputāti saņēmuši 3600 eiro piemaksas (1)

Saeimas deputāts Kristaps Krištopans (no labās), komisijas priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Andris Kulbergs, Saeimas "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijas konsultants Krišs Lipšāns, Saeimas deputāti - Skaidrīte Ābrama un Atis Labucis piedalās Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas noslēguma sēdē par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu.
Saeimas deputāts Kristaps Krištopans (no labās), komisijas priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Andris Kulbergs, Saeimas "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijas konsultants Krišs Lipšāns, Saeimas deputāti - Skaidrīte Ābrama un Atis Labucis piedalās Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas noslēguma sēdē par "Rail Baltica" projekta parlamentārās kontroles nodrošināšanu, lai apzinātu projekta īstenošanā pieļautās kļūdas un panāktu, ka tas kļūst par prioritāru valdības jautājumu. Foto: Lita Millere/LETA

"Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadībā esošie deputāti piemaksās papildus nopelnījuši pa 3613 eiro, aģentūra LETA noskaidroja Saeimā.

Saeima 13.jūnijā pieņēma lēmumu izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju, lai nodrošinātu "Rail Baltica" projekta īstenošanas kontroli. Komisija darbu sāka 11.jūlijā.

Saeimas deputāta mēnešalga 2024.gadā ir 4220 eiro pirms nodokļu nomaksas, un kārtību, kādā nosaka valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atalgojumu, regulē Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums. Atalgojums tiek rēķināts, vidējās darba samaksas apmēram piemērojot attiecīgu koeficientu, kas noteikts likumā.

Deputātiem, kas veic papildu pienākumus, tiek noteikta arī papildu mēnešalgas daļa par amata pildīšanu. Parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja mēnešalgas daļa par amata pildīšanu ir 2411 eiro pirms nodokļu nomaksas. Savukārt izmeklēšanas komisijas sekretāra mēnešalgas daļa par amata pildīšanu ir 603 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs ir Andris Kulbergs (AS). Tā kā Kulbergs pilda arī citus papildu amata pienākumus un par tiem jau saņem papildu samaksu, tad, ņemot vērā Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteikto ierobežojumu uz deputāta mēnešalgas apmēru, viņam samaksa par parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja pienākumiem ir noteikta 602,26 eiro apmērā mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Tādējādi laikā no 20.jūnija līdz 19.decembrim atalgojumā par parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja amata pildīšanu pirms nodokļu nomaksas viņam aprēķināti 3613,56 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Savukārt par komisijas sekretāru bija ievēlēts Kristaps Krištopans (LPV), kuram par amata pildīšanu aprēķināti 603,00 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, bet kopā par visu periodu no 20.jūnija līdz 19.decembrim - 3618,00 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pārējiem parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputātiem papildu darba samaksa par darbu komisijā netiek aprēķināta.

Komisijas darbības nodrošināšanai līgumdarbiem paredzēts finansējums 15 870 eiro apmērā.

ziņots, dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta parlamentārā izmeklēšanas komisija ceturtdien apstiprināja gala ziņojumu. Gala ziņojumā ir nosauktas personas pēc atbildības līmeņa. Sarkanā krāsā esot iezīmētas tās personas, kuras komisijas vairākuma ieskatā pieļāva būtiskas kļūdas, oranžā - personas, kurām projekta īstenošanā bija atbilstoši jārīkojas, bet viņas to nedarīja, savukārt dzeltenā krāsā - personas, kuras neieņēma pietiekami aktīvu pozīciju šī projekta īstenošanā.

"Šis nav apsūdzības dēlis, neesam ne advokāti, ne policisti. Šis ir politisks novērtējums," sacīja Kulbergs, piebilstot, ka šīs personas bija jāiekļauj gala ziņojumā, lai veicinātu arī atklātību sabiedrībā.

Atbilstoši Kulberga publiskotajai informācijai, sarkanajā "blokā" ietilpst ekspremjers Krišjānis Kariņš (JV), pašreizējais satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P), kādreizējais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

"Oranžajā" blokā ietilpst kādreizējais AS "RB Rail" valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Agnis Driksna, kādreizējais satiksmes ministrs Anrijs Matīss, tagadējais finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV), finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, bijusī "RB Rail" vadītāja Baiba Rubesa, kādreizējais Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieks, tagadējais Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Dins Merirands, bijusī SM valsts sekretāre Ilonda Stepanova, bijušais SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, bijusī SM valsts sekretāra pienākumu izpildītāja un "RB Rail" padomes priekšsēdētāja Ligita Austrupe, bijusī SM Dzelzceļa politikas un infrastruktūras departamenta direktora vietniece Olita Bērziņa, kā arī kādreizējais satiksmes ministrs, tagad labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Savukārt "dzeltenajā" blokā ietilpst kādreizējais finanšu ministrs, tagad Saeimas deputāts Jānis Reirs (JV), bijušais SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris, bijušie premjeri Laimdota Straujuma un Māris Kučinskis (ZZS).

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu