Par to liecina atrastās četras monētas, no kurām divas ir datējamas ar 17. gadsimta vidu, bet divas – ar 16. gadsimta otro pusi.
"Šādu monētu klātesamība šajā vietā, kur nav dziļa kultūrslāņa, kur ir pārsvarā arī ļoti sekli pamati, tomēr ļauj norādīt uz šo 17. gadsimtu kā noteiktu muižas un, iespējams, arī Zasas kā apdzīvotas vietas pirmsākumiem. Tomēr hipotētiski mēs varam pieļaut arī, ka ir pastāvējusi dzīvošana un saimniekošana 16. gadsimta otrajā pusē," skaidro Šnē.
Vairāki atradumi apliecina, ka ēku apdzīvojusi tā brīža sabiedrības elite. Greznie podiņu fragmenti no krāsnīm, angļu porcelāna trauku lauskas, sudrabotas deserta karotes – šie priekšmeti norāda, ka tur dzīvojuši turīgi cilvēki. Šogad veiktā izpēte sniegusi arī plašāku informāciju par to, kā savulaik izskatījusies kungu māja, jo vēsturnieku rīcībā nav nevienas fotogrāfijas un zīmējuma, kas to apliecinātu.
"Izskatās, ka šeit 18. un 19. gadsimtā ir pastāvējusi neliela vieglas konstrukcijas muiža, visticamāk, vienstāva, varbūt stāvs ar mansardu, ar kārniņu jumtu, krāsns podiņu krāsnīm, stikla logiem, jo atradām arī svina ietvarus. Šeit ir laukakmeņu pamati, varbūt no ķieģeļiem likti virspamati, bet tomēr kopumā šī celtne tomēr būs bijusi no koka, jo tieši ķieģeļu fragmentus, drumslas un lauskas mēs atradām salīdzinoši nelielā skaitā," saka Šnē.