Tomēr, atgriežoties no Maskavas, Asads saviem palīgiem apgalvoja, ka Kremlis ir piekritis sniegt militāru atbalstu.
Četras dienas pēc brauciena uz Maskavu, 2. decembrī, Asads Damaskā tikās ar Irānas ārlietu ministru Abasu Araghi. Saskaņā ar Irānas diplomātisko avotu Asads toreiz atzina, ka viņa armija ir pārāk vāja, lai izrādītu efektīvu pretestību.
Tomēr viņš neaicināja Irānas karaspēku ienākt valstī, jo saprata, ka šādu operāciju varētu izmantot Izraēla, lai uzbruktu Irānas spēkiem, medijam atklāj divas Irānas amatpersonas.
Kad Asads atzina sava režīma krišanas neizbēgamību, viņš mēģināja meklēt patvērumu Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), taču AAE atteicās viņu uzņemt iespējamo globālo seku dēļ, aģentūrai "Reuters" pastāstīja trīs bijušajam Sīrijas prezidentam tuvi avoti.
No otras puses, Maskava nebija gatava pilnībā atteikties no Asada, sacīja Krievijas diplomātiskais avots. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs vadīja Asada glābšanas operāciju. Viņš piesaistīja Kataras un Turcijas palīdzību, lai atvieglotu bēgšanu.
Jau vēstīts, ka Sīrijas nemiernieki islāmistu grupējuma HTS vadībā svētdien ieņēma Damasku un pasludināja Asada režīma krišanu. Asads ir aizbēdzis uz Maskavu.
Pilsoņkarā Sīrijā, kas ildzis gandrīz 14 gadus, nogalināti 500 000 cilvēku un aptuveni puse valsts iedzīvotāju bijuši spiesti pamest savas mājas. Miljoniem sīriešu ir aizbēguši no valsts.
Pēc Asada režīma krišanas situācija Sīrijā ir neskaidra, un pieaug bažas par starpkopienu vardarbību, lai gan HTS centies nomierināt minoritātes, apgalvojot, ka jaunajā Sīrijā tās būs drošībā.