"Ukrainas pilsētā Dņipro tika veikts trieciens pa vienu no lielākajiem un slavenākajiem Padomju Savienības industriālajiem kompleksiem, kur šodien tiek ražotas raķetes un citi ieroči," pēc "Orešņik" trieciena 21. novembrī teica Krievijas diktators un kara noziedznieks Vladimirs Putins.
Lai gan Kremlis apgalvoja, ka šis trieciens bijusi Krievijas atbilde uz Ukrainas triecieniem Krievijā ar ASV raķetēm "ATACMS" un Lielbritānijas/Francijas raķetēm "Storm Shadow/SCALP", "The Times" uzskata, ka iemesls ir cits.
Patiesas bailes Putina režīmam sagādā nevis Rietumvalstīs ražotās tālas darbības rādiusa raķetes, bet gan iespēja, ka Ukrainas bruņotie spēki triecienus Krievijā varētu veikt ar pašu ražotām tālas darbības rādiusa raķetēm, jo tad uz Kijivu vairs neattiektos nekādi sabiedroto noteiktie ierobežojumi.
Pagaidām Ukraina pa Maskavu ir veikusi triecienus tikai ar pašu ražotajiem droniem, bet ballistiskās raķetes trieciens ir daudz postošāks un tādēļ ir daudz efektīvāks Krievijas atturēšanas politikas instruments.
Satelītattēli uzrāda, ka rūpnīca trieciena rezultātā nav būtiski cietusi.
"The Times" raksta, ka tieši "Južmaš" rūpnīcā tika uzbūvēta padomju starpkontinentālā raķete "R-36", kura ASV tiek saukta par "Sātanu", jo spēj iznīcināt jebkuru pilsētu valstī.