Turcijā simtiem sīriešu pirmdien sapulcējušies pie diviem Turcijas un Sīrijas robežas šķērsošanas punktiem, vēloties atgriezties dzimtenē pēc diktatora Bašara al Asada režīma krišanas.
Turcijā simtiem sīriešu sapulcējušies pie robežas, lai atgrieztos Sīrijā
Daudzi sīrieši robežpunktos ieradās jau rītausmā. Starp viņiem bija arī 28 gadus vecais Muhammeds Zins, kurš aizbēga no Damaskas 2016.gadā un pēdējos gados dzīvoja un strādāja Stambulā. Viņš pauda prieku par Sīrijas kara beigām un iespēju atgriezties savā dzimtenē. Līdzīgs noskaņojums bija arī citiem sīriešiem.
Turcijas amatpersonas nav paziņojušas, cik daudz sīriešu jau atgriezušies Sīrijā kopš Asada krišanas. Varasiestādes izveidojušas kontrolpunktu apmēram piecus kilometrus no Čilvegezi robežpunkta, ļaujot tikai sīriešiem ar atbilstošiem dokumentiem nokļūt pie robežas šķērsošanas vārtiem, ziņo telekanāls "HaberTurk".
Jau ziņots, ka Sīrijas nemiernieki grupējuma "Hayat Tahrir al-Sham" vadībā svētdien ieņēma Damasku un pasludināja Asada režīma krišanu.
Turcijā apmetušies aptuveni trīs miljoni sīriešu bēgļu. Stambulā un citās pilsētās daudzi sīrieši izgāja ielās, lai svinētu Asada režīma krišanu. Svētdien sīrieši arī noņēma Sīrijas valdības karogu no Sīrijas konsulāta Stambulā, tā vietā izkarot opozīcijas karogu.
Sīrijas pilsoņkara pirmajos gados Turcija labprāt uzņēma Sīrijas bēgļus, jo Ankara uzskatīja, ka konflikts ātri beigsies un bēgļu pieplūdums būs īslaicīgs. Taču pilsoņkarš ieilga, un, Turcijai saskaroties ar ekonomiskām problēmām, sabiedrības attieksme pret bēgļiem kļuva negatīvāka, liekot prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana valdībai meklēt veidus, kā nodrošināt bēgļu brīvprātīgu repatriāciju.
Turcijas amatpersonas tagad cer, ka ievērojams skaits sīriešu atgriezīsies dzimtenē brīvprātīgi.
Simtiem sīriešu šodien atgriezās Sīrijā arī no Libānas.