Būvinženieris svētdien sprādzienā cietušajā mājā Mangaļsalā pagaidām nav atļāvis izmantot divus dzīvokļus, informēja Rīgas pašvaldībā.
Sprādzienā cietušajā mājā Mangaļsalā neatļauj izmantot divus dzīvokļus
Būvinženiera operatīvais lēmums paredz, ka māju var ekspluatēt, izņemot divus dzīvokļus. Par to ekspluatācijas iespējām īpašniekiem jānodrošina speciālista tehniskais atzinums.
Cietušās mājas iedzīvotāji savos dzīvokļos varēja atgriezties jau svētdienas vakarā.
Tāpat visā mājā, izņemot kāpņu telpu, kur noticis sprādziens, ir atjaunota apkure.
Līdz šim pašvaldībā nav pieteikušies iedzīvotāji, kuriem saistībā ar sprādzienu būtu nepieciešama palīdzība ar izmitināšanu.
Jau ziņots, ka svētdien, īsi pirms plkst.17, piecstāvu dzīvojamā mājā Albatrosu ielā, Mangaļsalā notika sprādziens. Pēc sprādziena ēkā atsevišķās vietās notika degšana un gruzdēšana. Sprādziena iemeslus noskaidros Valsts policijas darbinieki, bet, visticamāk, sprāgusi gāze.
No sprādzienā cietušā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš nodots mediķiem.
Ēkā ir 52 privāti dzīvokļi un to apsaimnieko īpašnieku biedrība.
Evakuētajiem iedzīvotājiem ir tiesības pašvaldībā saņemt krīzes pabalstu - līdz 700 eiro vienam cilvēkam vai līdz 1400 eiro ģimenei. Pabalstu krīzes situācijā var pieprasīt divu mēnešu laikā no krīzes situācijas rašanās dienas.
Iedzīvotāji var vērsties ar iesniegumu krīzes pabalsta saņemšanai Rīgas Sociālajā dienestā, sazinoties pa tālruni 67105048.
Tāpat iedzīvotāji aicināti vērsties Sociālajā dienestā, ja nepieciešama kāda cita palīdzība, piemēram, apģērbs, pārtikas pakas, dokumentu atjaunošana, vai vēl kāds cits sociālais atbalsts. Plašāka informācija par sociālās palīdzības iespējām pieejama pa tālruni 80005055.
Cietušajām un apdraudētajām personām ir tiesības pieteikties pagaidu dzīvojamai telpai un vienreizējam pabalstam remontam gadījumā, ja dzīvojamā telpa vai dzīvojamā māja ir cietusi terora akta, stihiskas nelaimes, avārijas vai citas katastrofas rezultātā un Pilsētas attīstības departaments pieņēmis lēmumu aizliegt dzīvojamās mājas ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai.
Lai saņemtu pašvaldības izīrētu dzīvojamo telpu, kur var uzturēties līdz sešiem mēnešiem, bet ne ilgāk par gadu, iedzīvotājiem jāvēršas ar iesniegumu Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā.
Ja telpas tiks atzītas par atjaunojamām, dzīvokļu īpašnieki varēs pieteikties uz vienreizēju pabalstu remontam - līdz 10 000 eiro.