To pašu lūdza arī apkaimes biedrība. Cerība pavīdēja pagājušajā nedēļā, kad pašvaldība mainīja aglomerācijas robežas un lēma par kanalizācijas tīkla paplašināšanu. Taču Jelgavas mērs Andris Rāviņš sēdē pie šī jautājuma nekavējās. “Tas mūs vienkārši šokēja. Tāda attieksme, ko no pašvaldības mēs reāli negaidījām,” atzina apkaimes biedrības pārstāvis.
Centrālo ūdensapgādi bijušās izgāztuves tuvumā dzīvojošajiem pašvaldība ierīkot neplāno. Iedzīvotājiem iesaka rīkoties pašiem – rakt dziļurbumus vai pieslēgties pilsētas ūdensvadam par savu naudu. “Par centralizēto [ūdensapgādes sistēmu] – pašlaik šī gada budžetā iespēju nav. Līdz ar to kaut ko filozofēt vai domāt, kurā gadā tas sanāks, abpusēji mēs fantazēsim,” secināja Jelgavas vicemērs Jurijs Strods (NA).
Komentējot bažas par piesārņojuma izplatīšanos, Jelgavas vicemērs sūdzējās par labas komunikācijas trūkumu – gan ar valsti, gan ar vietējiem aktīvistiem. Tas traucējot pašvaldībai izprast problēmu.
“Ja cienījamā valsts pateiks, ka tur ir problēma, kā jūs sakāt, arī mums. Rakstiski. Tad arī pieņemsim lēmumu (..) Ja kādam cilvēkam ir saindēts ūdens, viņš loģiski drīkst vērsties pie mums, un 25 litrus diennaktī norādīsim, kurā vietā ir saņemams. Normatīvisms to nosaka,” tā sacīja valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības programmā J. Strods.
Uz jautājumu par pašvaldības iedzīvotāju aizsardzību, viņš uzdeva retorisku pretjautājumu par ūdens kvalitāti: “Pēc kura normatīvā akta viņš ir piesārņots?”
Kā pastāstīja Jelgavas valstspilsētas Attīstības un pilsētplānošanas departamenta Vides pārvaldības speciāliste Jolanta Ližus, uz ziņām par piesārņojumu gruntsūdeņos Jelgavas pašvaldība tomēr plāno reaģēt. Proti, jaunajā teritorijas plānojumā zonu bijušās izgāztuves tuvumā varētu noteikt kā dabas pamatnes teritoriju, kur neļaus veikt apbūvi.