Ar gripu - vismaz tā, kā mums tagad ir, mēs zinām kādas komplikācijas ir galvenokārt, un kā ar tām cīnīties un kā ņemties. Bet gripai mentālais stāvoklis traucēts varbūt ir īslaicīgi, ļoti smaga gripa ar 42 grādu temperatūru - tad ir kādi smadzeņu darbības traucējumi. Bet kovids ar to ir ļoti pārsteidzošs. Sākumā pat bija tāda sajūta, ka, kā saka, neticu savām acīm, ka tā varētu būt!,” saka Vīksna.
SPKC mājas lapā ir pieejams arī tests, kas ne tikai ārstiem, bet arī kovidu pārslimojušajiem pacientiem ļauj palīdzēt saprast, vai infekcijas pārslimošana nav atstājusi ilgstošākas sekas, kā tas bieži mēdz būt, un vai nav jāturpina ārstēšanās pie citiem speciālistiem.
Neraugoties uz to, aicinājumi noteiktām grupām sezonāli vakcinēties pret kovidu palikuši nesadzirdēti. Pērn pret kovidu vakcinējās ap 40 tūkstoš reižu, bet šogad vēl uz pusi mazāk.
"Man liekas, ka šogad bija viena tikai viena vai divas nedēļas, kad neviens nav miris no kovida. pa vasaru. Bet visu citu laiku diemžēl tāda bēdīga statistika ir, un atkal stāsts par to, ka šiem cilvēkiem ir iespēja pasargāties. Un citas valstis šo iespēju izmanto daudz aktīvāk. Mums ir nodrošinātas vakcīnas, tās ir pieejamas, ģimenes ārsti ir informēti. Tas notiek, tikai vajag mazliet vairāk pārliecības," saka Perevoščikovs.
Pa šiem gadiem utilizēti 3,8 miljoni vakcīnu, bet ziedoti citām valstīm – vēl divarpus miljoni. Latvija nupat kā vienojusies par 103 tūkstošu vakcīnu pārdošanu Polijai. Tā atteicās no turpmākas Pfizer vakcīnu piegādes un tiesājas ar ražotāju.