Rīgas pilsētas tiesas tiesnesis Mārtiņš Tupureins bija spiests lietas iztiesāšanu atlikt līdz janvāra vidum. Pirms tam viņš gan ņēma vērā dažu apsūdzēto viedokli un nolēma, ka tiesas procesu nedrīkstēs filmēt.
Divi bijušie RTAB darbinieki, kuri tiesā bija ieradušies, pret filmēšanu gan neiebilda. Piecus gadus par projekta vadītāju ar apmēram pusotru tūkstoti eiro lielu mēnešalgu tur nostrādāja Ksenija Zagorovska. Vēlāk viņa apkalpojusi partijas GKR sociālo tīklu lapas un bija partijas iepriekšējā vadītāja Andra Amerika kā Eiropas Parlamenta deputāta palīdze.
Iepriekš Zagorovska "De facto" stāstīja, ka viņas darbs tūrisma birojā bijis saistīts ar sadarbību ar Krievijas žurnālistiem un Rīgu popularizējošu rakstu izvietošanu Krievijas medijos. "Es strādāju, es darīju savu darbu, un tā ir tāda nejaušība, kuru es ceru, ka izskaidros taisnīgā un likumīgā ceļā," pēc īsās tiesas sēdes pauda Zagorovska.
"De facto" jau vēstīja, ka divus gadus līdz 2014.gada pavasarim ar pusotru tūkstoti eiro lielu mēnešalgu Rīgas tūrisma attīstības biroja darbinieks – valdes asistents – skaitījās arī mūziķis Ainars Mielavs.
Vai viņš tur strādājis reāli, no Mielava atbildes tagad skaidrāks nekļūst: "Es tieku nepatiesi apsūdzēts šajā lietā. Absolūti noliedzu šo apsūdzību. (..) Ņemot vērā, ka ir ierosināts un notiek tiesas process, turpmākie komentāri no manas puses nebūtu korekti."
Prokurors Ando Skalbe, kurš apsūdzību tagad varēs nolasīt ne ātrāk kā janvārī, intervijā "De facto" īsumā atgādināja lietas būtību, par ko tad apsūdzētas astoņas personas: "No RTAB divi valdes locekļi, kuri noformēja darbā šos darbiniekus, apsūdzības ieskatā – fiktīvos, un sešas šīs personas dažādos laika periodos, kuras it kā strādāja, bet apsūdzības ieskatā tomēr savus darba pienākumus neveica un līdz ar to algu saņēma nepamatoti. Un šīs aprēķinātās bruto algas summa veido izkrāpto līdzekļu summu."