Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Skandālā ierautajam ārstam Mednim anulēti abi ārstniecības sertifikāti

Papildināts
Edgars Mednis
Edgars Mednis Foto: Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma "de facto"

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) Sertifikācijas padomē 5.decembrī pieņemts lēmums skandālā ierautajam ārstam Edgaram Mednim anulēt abus ārstniecības sertifikātus, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

Saskaņā ar LĀB lēmumu, Mednis zaudējis sertifikātus pediatra un homeopāta specialitātē. Tas nozīmējot, ka viņš turpmāk ārstēšanu var veikt sertificēta speciālista uzraudzībā.

LĀB informēja, ka Sertifikācijas padome lēmumu nosūtījusi Mednim un arī institūcijām, kuras normatīvajos aktos noteiktas kā informējamās institūcijas. Iestādēm biedrība sniegusi arī informāciju par lēmuma izsūtīšanu adresātam un par likuma noteikumu, ka lēmums stāsies spēkā septītajā dienā pēc tā nosūtīšanas.

Iepriekš arī Medņa atbalstītāji tika vēstījuši, ka viņam atņemti abi sertifikāti, savukārt LĀB informāciju par lēmumiem attiecībā uz Medni nepublisko, aizbildinoties ar privātpersonu datu aizsardzību.

Uzmanība Medņa darbībām tika pievērsta pēc nevakcinēta zēna nāves no difterijas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS), kad Mednis faktiski sāka vainot šajā nāvē mediķus. Pēc nevakcinētā zēna nāves Mednis vietnē "Telegram" spriedelēja, ka ar difteriju slimojošo bērnu vecāki esot izmantojuši savas Pacientu tiesību likumā noteiktās tiesības un pieņēmuši lēmumu atteikties no meitu turpmākas ārstniecības, jo esot secinājuši, ka "meitu veselībai un dzīvībai var tikt nodarīts kaitējums, kā tas notika ar brālīti, kuru vecāku ieskatā "noārstēja" līdz nāvei".

Šāda vēršanās pret ārstējošajiem mediķiem izsauca asu BKUS pretreakciju, aicinot dažādas institūcijas vērtēt Medņa rīcību. Latvijas Pediatru asociācija lūdza apturēt Mednim izsniegto sertifikātu.

Arī LĀB tika izteikts nosodījums par šiem paziņojumiem un nolemts, ka LĀB Ētikas komisija vērtēs Medņa publiskos izteikumus par vakcināciju, lemjot arī par jautājuma tālāku virzīšanu Sertifikācijas padomē. Ētikas komisijas lēmumu tika pieņēmusi, taču kategoriski atteicās to izpaust, jo to nevēloties pats Mednis. LĀB šo vēlmi respektēja, atsaucoties uz vispārīgo datu aizsardzības regulu.

Vēlāk tomēr nāca gaismā, ka LĀB Ētikas komisija nolēmusi rosināt anulēt Mednim izsniegto sertifikātu pediatra specialitātē un homeopāta papildspecialitātē.

Tāpat LĀB valde lūdza tiesībsargājošām institūcijām vērtēt, vai Medņa publiskajos izteikumos sociālajos tīklos nav saskatāma iespējama naida runa. Valsts policija (VP) atteikusies sākt kriminālprocesu pret Medni pēc saņemtajiem iesniegumiem no VI un BKUS par iespējamu neslavas celšanu slimnīcai un tās personālam. Arī Rīgas Ziemeļu prokuratūrā, izvērtējot LĀB, iesniegumu nolēma nesākt kriminālprocesu.

VP šādu lēmumu pieņēmusi, uzsverot, ka krimināllikumā atbildība paredzēta par neslavas celšanu otrai personai, nevis pret iestādi vai uzņēmumu. Savukārt prokuratūra vērtēja, ka ārsti nav īpaši aizsargājama grupa, attiecīgi goda aizskārums esot risināms civiltiesiskā tiesvedībā, nevis kriminālprocesā. Daļa šo lēmumu tikuši apstrīdēti.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu