Latvijas Radio ieskatā šie uzbrukumi atklāj apzinātus un mērķtiecīgus centienus ietekmēt LR4 un Latvijas Radio kopumā spēju veidot vispusīgu un sabiedrībai svarīgu saturu, jo ietekmē ne tik daudz pašu mediju, bet arī raidījumu veidošanas iespējas, pieaicinot ētera viesus. "Tās ir darbības, kas šķeļ Latvijas sabiedrību un mazina tās uzticēšanos sabiedriskajiem medijiem," akcentē radio.
Latvijas Radio atzīmē, ka tas darbojas saskaņā ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, kas paredz satura veidošanu mazākumtautību valodās, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes izsniegto LR4 apraides atļauju un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes apstiprināto Sabiedriskā pasūtījuma plānu kārtējam gadam.
"Tā arī ir daudzu Eiropas valstu sabiedrisko mediju prakse - veidot saturu mazākumtautību valodās, lai - kā tas ir formulēts arī mūsu likumā, veicinātu visu iedzīvotāju piederību valstij un padziļinātu izpratni par sabiedriskajiem, sociālajiem un kultūras procesiem," norāda Latvijas Radio.
Ikviena Latvijas Radio kanāla satura veidošanu nosaka Latvijas sabiedrisko mediju redakcionālās vadlīnijas un Latvijas Radio Rīcības un ētikas kodekss, kā arī daudzi citi ārējie un iekšējie normatīvie akti, kas ir saistoši visiem satura veidotājiem, uzsver radio.
Kā norāda radio, viss Latvijas Radio, tostarp LR4, veidotais saturs regulāri tiek vērtēts. Latvijas Radio saturs, tai skaitā tematiskais cikls "Neizrunājām" raidījumā "Atklātā saruna ", atbilst sabiedrisko mediju redakcionālajām vadlīnijām un nesatur tendenciozu vai nomelnojošu informāciju par latviešu valodu, kas ir vienīgā valsts valoda Latvijā, pauž radio.