Ionatamišvili ieskatā, labs rezultāts protestiem būs tikai jaunas vēlēšanas, kuras organizēs ar "patiešām neatkarīgu iestādi".
"Cilvēki vēlas mainīt starptautisko kursu. Cilvēki vēlas kļūt par Eiropas Savienības dalībvalsti, lai [Gruzija] būtu daļa no Eiropas Savienības. Šim nolūkam mums patiešām ir vajadzīgas jaunas, brīvas un godīgas vēlēšanas," pārliecināts Ionatamišvili.
LETA jau vēstīja, ka Gruzijā protesti pret ES iestāšanās sarunu apturēšanu sākās ceturtdien, kad Gruzijas premjerministrs Iraklijs Kobahidze paziņoja, ka tā līdz 2028.gada beigām atsakās no iestāšanās sarunām ar ES.
Iekšlietu ministrija paziņoja, ka "dažu protestā esošu personu rīcība kļuva vardarbīga" un ka policija "atbilstoši un saskaņā ar likumu reaģēs uz katru pārkāpumu".
Pēdējo divu dienu laikā arestēti vairāk nekā 100 cilvēki.
Gruzijas parlamenta vēlēšanās 26.oktobrī saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem uzvarēja "Gruzijas sapnis", taču opozīcijas partijas un rietumnieciski noskaņotā prezidente Salome Zurabišvili neatzīst vēlēšanu rezultātus, uzskatot tos par viltotiem, un boikotē jauno parlamenta sasaukumu. Zurabišvili uzskata, ka jaunais parlamenta sasaukums ir antikonstitucionāls, un ar Konstitucionālās tiesas starpniecību cenšas panākt vēlēšanu rezultātu anulēšanu.
Zurasbišvili paudusi, ka valsts kļūst par "gandrīz Krieviju" un valdošā partija "Gruzijas sapnis" kontrolē lielāko daļu valsts institūciju.
"Mēs esam redzējuši, ka valstī, kurā mums vairs nav neatkarīgu institūciju - ne tiesu, ne centrālās bankas, ne, protams, parlamenta," viņa teica. "Mēs aizvien straujāk virzāmies uz gandrīz Krievijas modeli," atzina Gruzijas prezidente.
Zurabišvili noraidīja arī Gruzijas premjerministra Kobahidzes paziņojumu, ka protesti ir "vardarbīgas demonstrācijas". Sestdien izplatītajā paziņojumā viņš apgalvoja, ka Tbilisi joprojām ir apņēmības pilna veicināt integrāciju Eiropā. Tomēr viņš sacīja, ka nenoteiktas "ārvalstu struktūras" vēlas Gruzijas "ukrainizāciju" ar "Maidana stila scenāriju", atsaucoties uz Ukrainas 2014.gada Maidana revolūciju.