Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

FOTO Arī Latvijā dzīvojošie gruzīni iestājas pret "nozagtām vēlēšanām"

Raksta foto
Foto: Reuters/ScanPix

Pret notiekošo Gruzijā protestē arī Latvijā dzīvojošie gruzīni, tādā veidā izrādot solidaritāti protestētājiem Gruzijā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda nevalstiskās organizācijas "Eiropas iniciatīva - Gruzija" valdes priekšsēdētājs Konstantins Ionatamišvili.

Sestdien, pēc Ionatamišvili paustā, ap 20 iedzīvotājiem pulcējās pie Brīvības pieminekļa, paužot protestu pret notiekošo Gruzijā. Līdzīgas aktivitātes tiek plānotas arī nākamnedēļ, un rīkotāji sagaida, ka protestētājiem pievienosies arī Latvijas iedzīvotāji.

Līdzīgi kā protestētāji Gruzijā, arī Latvijā dzīvojošie gruzīni iestājas pret "nozagtām vēlēšanām", vēlēšanu rezultātu viltošanu, kā arī pagaidu atteikšanos no iestāšanās sarunām ar Eiropas Savienību (ES).

"Tas ir iemesls, kāpēc atkal sākās un turpinājās milzīgie protesti ne tikai Gruzijā, bet arī citās valstīs, kur mēs visi iepriekš balsojām par Gruziju," pauda Ionatamišvili, norādot, ka protestētāji vēlas "jaunas, godīgas" vēlēšanas, taču esošā Centrālā vēlēšanu komisija strādā valdošās partijas pakļautībā.

Sanākušie uz mītiņu izrādīja solidaritāti protestētājiem Gruzijā. Ionatamišvili pauda bažas, ka protestētāju un drošības spēku sadursmēs kārtībnieki nebaidās tikt filmēti, jo viņiem nav identifikācijas numuru.

Protesta akcijas ārpus Gruzijas ir būtiskas arī politiskā līmenī, jo tādā veidā šo valstu iedzīvotāji var iegūt vairāk informācijas par notiekošo, sprieda Ionatamišvili, piebilstot, ka aktivitātes ir svarīgas visiem, kas cīnās pret Krievijas autoritāro režīmu Gruzijā.

Ionatamišvili ieskatā, labs rezultāts protestiem būs tikai jaunas vēlēšanas, kuras organizēs ar "patiešām neatkarīgu iestādi".

"Cilvēki vēlas mainīt starptautisko kursu. Cilvēki vēlas kļūt par Eiropas Savienības dalībvalsti, lai [Gruzija] būtu daļa no Eiropas Savienības. Šim nolūkam mums patiešām ir vajadzīgas jaunas, brīvas un godīgas vēlēšanas," pārliecināts Ionatamišvili.

LETA jau vēstīja, ka Gruzijā protesti pret ES iestāšanās sarunu apturēšanu sākās ceturtdien, kad Gruzijas premjerministrs Iraklijs Kobahidze paziņoja, ka tā līdz 2028.gada beigām atsakās no iestāšanās sarunām ar ES.

Iekšlietu ministrija paziņoja, ka "dažu protestā esošu personu rīcība kļuva vardarbīga" un ka policija "atbilstoši un saskaņā ar likumu reaģēs uz katru pārkāpumu".

Pēdējo divu dienu laikā arestēti vairāk nekā 100 cilvēki.

Gruzijas parlamenta vēlēšanās 26.oktobrī saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem uzvarēja "Gruzijas sapnis", taču opozīcijas partijas un rietumnieciski noskaņotā prezidente Salome Zurabišvili neatzīst vēlēšanu rezultātus, uzskatot tos par viltotiem, un boikotē jauno parlamenta sasaukumu. Zurabišvili uzskata, ka jaunais parlamenta sasaukums ir antikonstitucionāls, un ar Konstitucionālās tiesas starpniecību cenšas panākt vēlēšanu rezultātu anulēšanu.

Zurasbišvili paudusi, ka valsts kļūst par "gandrīz Krieviju" un valdošā partija "Gruzijas sapnis" kontrolē lielāko daļu valsts institūciju.

"Mēs esam redzējuši, ka valstī, kurā mums vairs nav neatkarīgu institūciju - ne tiesu, ne centrālās bankas, ne, protams, parlamenta," viņa teica. "Mēs aizvien straujāk virzāmies uz gandrīz Krievijas modeli," atzina Gruzijas prezidente.

Zurabišvili noraidīja arī Gruzijas premjerministra Kobahidzes paziņojumu, ka protesti ir "vardarbīgas demonstrācijas". Sestdien izplatītajā paziņojumā viņš apgalvoja, ka Tbilisi joprojām ir apņēmības pilna veicināt integrāciju Eiropā. Tomēr viņš sacīja, ka nenoteiktas "ārvalstu struktūras" vēlas Gruzijas "ukrainizāciju" ar "Maidana stila scenāriju", atsaucoties uz Ukrainas 2014.gada Maidana revolūciju.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu