Līgumu slēgšana ar pašvaldībā vadošajām partijām politiski pietuvinātām personām bez vairāku potenciālo kandidātu izvērtēšanas un bez konkursa nav savienojama ar publiskas kapitālsabiedrības valdes locekļu pienākumiem. Pie šāda secinājuma nonākusi pirmās instances tiesa, skatot "Rīgas satiksmes" (RS) civilprasību pret tās bijušo vadītāju Leonu Bemhenu un trim bijušajiem valdes locekļiem par tā dēvēto politkonsultantu algošanu. Latvijas Televīzijas raidījums "de facto" noskaidroja, ka spriedums, visticamāk, vēl tiks pārsūdzēts. Taču šī ir pirmā reize, kad tiesa sniedz juridisku vērtējumu agrākajiem Rīgas domes tikumiem, par kuriem gadiem ilgi ziņoja gan "de facto", gan citi mediji.
Konsultanti tika piesaistīti nevis to kompetences un objektīvas vajadzības dēļ, bet gan drīzāk to politiskās piederības vai pazīšanās dēļ, ar mērķi īstenot finanšu līdzekļu izsaimniekošanu no RS. Šāda tēze atrodama motīvu daļā Rīgas rajona tiesas spriedumam, ar kuru no četriem bijušajiem pašvaldības uzņēmuma valdes locekļiem ar Leonu Bemhenu priekšgalā lemts piedzīt vairāk nekā 1,3 miljonus eiro. Tik liela bija 16 konsultantu vairāku gadu garumā no RS saņemtās atlīdzības summa. Uzņēmuma prasība pret bijušo valdi ir apmierināta pilnībā un tas nozīmē, ka tiesa piekrita – maksājot šiem 16 konsultantiem, "Rīgas satiksmei" nodarīti būtiski zaudējumi.
Tiesas spriedums ir par šādiem konsultantiem: Konstantīnu Gaņinu, Juri Kokinu, Nikolaju Zaharovu, Andri Bērziņu, Igoru Puntusu, Sandri Bergmani, Igoru Kuzmuku, Viktoru Paškovu, Jefimiju Klementjevu, Aleksandru Sakovski, Guntu Šagbazjanu, Valēriju Kononovu, Innu Karpoviču, Alekseju Futu, Natāliju Abramovu un Irinu Semjonovu. Vairāki no šiem konsultantiem bija saistīti ar savulaik Rīgas domē valdošajām partijām "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" – bijuši to biedri, valdes locekļi, kandidāti vai pat Rīgas domnieki.