Idejas, kas vēlāk pārtapa par tā dēvēto "Projektu 2025", bijušais ASV prezidents Donalds Tramps, kurš tobrīd vēl tikai grasījās nopietni pieteikt savas atkārtotās pretenzijas uz Balto namu, nosauca par plānu tam, "ko tieši mūsu kustība darīs", kad atgriezīsimies Vašingtonā, vēsta LETA+.
Taču vēlāk, kad republikāņu labējā spārna ieceres Amerikas reformēšanai kļuva par viņa 2024.gada kampaņas apgrūtinājumu, Tramps noliedza, ka viņam būtu kaut kas zināms par "smieklīgajiem un juceklīgajiem" plāniem, kuru sastādītāju vidū bija arī viņa kādreizējie padomnieki un līdzgaitnieki, ar kuriem tam nācies sadarboties jau sava pirmā pilnvaru termiņa laikā.
Pēc 5.novembra, kad viņš tika ievēlēts par 47.ASV prezidentu, Tramps savai jaunajai administrācijai izraudzījies daudzus, kam bijusi nozīmīga loma savulaik noliegtā projekta izstrādē. Vislielākā uzmanība pievērsta Rasela Vāta atkārtotai izraudzīšanai par prezidenta administrācijas Budžeta vadības biroja (OMB) direktoru, bijušā Imigrācijas un muitas dienesta (ICE) direktora Toma Homana izraudzīšanai par robežpolitikas pārraugu un aktīvā imigrācijas pretinieka Stīvena Millera izraudzīšanai par padomnieku iekšzemes drošības jautājumos.
Kas ir "Projekts 2025"?
"Projektu 2025" izstrādājusi konservatīvā domnīca "Heritage Foundation" sadarbībā ar citām konservatīvo organizācijām, piedāvājot to kā rīcības programmu nākamajai republikāņu administrācijai. Pagātnē Tramps ir atzinīgi novērtējis "Heritage Foundation" darbību, bet pati domnīca apgalvojusi, ka savas pirmās prezidentūras laikā viņš sekojis tās politiskajiem ieteikumiem.